< sekcia Šport

Futbalová asociácia podnikla kroky proti Birminghamu a Arsenalu

Ilustračné foto. Foto: TASR - Marko Erd

Futbalová asociácia bude riešit incident v Birminghame, v ktorom domáci usporiadatelia nezabránenili vstupu domácemu fanúšikovi Paulovi Mitchellovi na ihrisko.

Londýn 14. marca (TASR) - Anglická futbalová asociácia začala disciplinárne konanie proti Birminghamu a Arsenalu za vbehnutie fanúšikov na ihriská počas domácich duelov oboch tímov.

FA bude riešit incident v Birminghame, v ktorom domáci usporiadatelia nezabránenili vstupu domácemu fanúšikovi Paulovi Mitchellovi na ihrisko v minulotýždňovom dueli proti mestskému rivalovi Aston Ville.

Mitchell vbehol na ihrisko v 9. minúte a zozadu udrel do tváre kapitána Aston Villy Jacka Grealisha. Za útok mu súd uložil trest odňatia slobody na 14 týždňov, taktiež nebude môcť navštíviť žiaden futbalový štadión po dobu 10 rokov.

Arsenal môže dostať trest v súvislosti s incidentom zo zápasu proti Manchestru United, v ktorom jeden z fanúšikov vbehol na ihrisko. Tridsaťročného muža po incidente obvinili a 26. marca ho čaká súdne pojednávanie. Informovala agentúra AFP.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.