Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Barcelona pohodlne zdolala Espaňol, Real sa natrápil s Valenciou

Ilustračná snímka. Foto: TASR AP

FC Barcelona triumfovala v mestskom derby na pôde Espaňolu 3:0 a opäť poskočila na prvú priečku tabuľky. Druhý Real má rovnako 81 bodov, ale jeden zápas k dobru.

Madrid 29. apríla (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v druhom sobotňajšom zápase 35. kola španielskej La Ligy nad Valenciou 2:1. O výhre "bieleho baletu" rozhodol Marcelo štyri minúty pred koncom. V 57. minúte nepremenil portugalský kanonier Realu Cristiano Ronaldo pokutový kop.

V prvom stretnutí zvíťazil rovnakým výsledkom Real Sociedad nad Granadou. Pre devätnástu Granadu to znamená, že sa po prebiehajúcej sezóne rozlúči s najvyššou súťažou. Zverenci anglického trénera Tonyho Adamsa totiž tri kolá pred koncom strácajú na 17. miesto už nedostihnuteľných desať bodov.

Futbalisti tretieho Atletica Madrid si schuti zastrieľali na ihrisku Las Palmas, ktoré zdolali vysoko 5:0.

Španielsko - La Liga - 35. kolo:

Real Madrid - FC Valencia 2:1 (1:0)
Góly: 27. Ronaldo, 86. Marcelo - 82. Parejo

Real Sociedad - Granada 2:1 (1:0)
Góly: 45. Vela, 84. Juanmi - 65. A. Ramos

Las Palmas - Atletico Madrid 0:5 (0:3)
Góly: 2. a 18. Gameiro, 17. Niguez, 72. Thomas, 90.+1 Torres, ČK: 65. Boateng (Las Palmas)

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:3 (0:0)
Góly: 50. a 87. Suarez, 76. Rakitič