Vo finále Nemeckého pohára zvíťazil Dortmund nad Frankfurtom 2:1

Futbalisti Dortmundu sa tešia po strelení gólu vo finále Nemeckého pohára proti Eintrachtu Frankfurt Foto: TASR/AP

Predtým sa z pohárového triumfu tešili naposledy v roku 2012, celkovo ich majú na konte už štyri.

Berlín 27. mája (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund sa stali víťazmi Nemeckého pohára (DFB Pokal), keď v sobotňajšom finále na Olympijskom štadióne v Berlíne zdolali Eintracht Frankfurt 2:1. Predtým sa z pohárového triumfu tešili naposledy v roku 2012, celkovo ich majú na konte už štyri. Jednoznačným rekordérom je Bayern Mníchov s osemnástimi pohármi v klubovej vitríne.

Dortmund sa bleskovo ujal vedenia, v 8. minúte si Dembele "zasekol" brániaceho protihráča a zoči-voči Hradeckému z mierneho uhla prekonal bratislavského rodáka v bráne Frankfurtu. Eintracht však bol favoritovi vyrovnaným partnerom a v 29. minúte sa dočkal vyrovnania, po spolupráci s Gačinovičom sa krížnou strelou presadil Rebič - 1:1. O desať minút neskôr sa o obrat mohol postarať Seferovič, proti bola vzdialenejšia žrď dortmundskej brány. V 63. minúte mal Dortmund smolu, keď po efektných nožničkách Aubameyanga skončila lopta tečovaná Fabianom na žrdi a odrazila sa späť do ihriska. O štyri minúty sa však "žlto-čierni" dočkali odmeny za ich aktívnu útočnú hru. Hradecký v pokutovom území fauloval Pulisica a nariadenú jedenástku Aubameyang s prehľadom premenil - 1:2. V závere si už zverenci Thomasa Tuchela náskok ustrážili a zakončili sezónu ziskom pohárovej trofeje.