Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Futbal: FK Rostov zdolal Amkar Perm 3:0, Saláta skóroval, Breznaník sa

Kornel Saláta Foto: TASR/Ján Súkup

Na strane hostí zasiahol do hry aj ďalší slovenský reprezentant Michal Breznaník, pre ktorého sa stretnutie predčasne skončilo, keď v 24. minúte musel pre zranenie striedať.

Moskva 9. novembra (TASR) - V piatkovom zápase 15. kola najvyššej ruskej futbalovej súťaže zdolal FK Rostov na domácom ihrisku Amkar Perm 3:0. Druhý gól domácich strelil slovenský reprezentačný obranca Kornel Saláta.

Rostov poslal do vedenia v 27. minúte rumunský stredopoliar Răzvan Cocis. Na dvojgólový rozdiel mohol v 38. minúte zvýšiť Florent Pongolle, pokutový kop však nepremenil. Skóre sa opäť menilo až v 69. minúte, keď po rohu poslal loptu hlavou do súperovej siete Saláta. Víťazstvo Rostova poistil o päť minút neskôr Dmitrij Kiričenko, ktorý nezaváhal pri pokutovom kope.