DAC nepremieňal šance. S Myjavou prehral 0:1

Tréner Spartaka Myjava Mikuláš Radványi Foto: TASR/Roman Hanc

Jediný gól zápasu strelil Duga.

Senec 2. augusta (TASR) - Po 3. kole slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2016/2017 sú na čele tabuľky so 7 bodmi hráči MŠK Žilina. Majster z Trenčína po druhej prehre je až deviaty. Nováčik z Prešova je posledný so skóre 0:5.

V utorňajšej dohrávke 3. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2016/2017 v NTC Senec prehral DAC Dunajská Streda so Spartakom Myjava 0:1.

Kvôli rekonštrukcií štadióna v Dunajskej Strede sa zápas hral v NTC Senec. Napriek tomu fanúšikovia DAC pripravili pre Dunajskostredčanov domáce prostredie a na zápas sa prišla pozrieť početná kulisa. Duel bol špecifický pre oboch trénerov, keďže Mikuláš Radványi a Krisztián Németh v minulosti spolupracovali v DAC. O prvú vážnejšiu strelu sa postaral v 8. minúte domáci Ľupták, jeho lopta však letela nad. Prvá štvrťhodinka veľa vzruchu nepriniesla, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 19. minúte po prihrávke z pravej strany pohrozil Sládek, ale netrafil bránu. V 31. minúte po priamom kope hlavičkoval Machovec, ale Tofiloski bol na mieste. Na druhej strane poslal nebezpečný center pred bránu Pačinda, Solnička však loptu vyboxoval. V 33. minúte vyslal nebezpečnú strelu opäť Pačinda, brankár Myjavy však bol opäť pozorný. V 36. minúte prišli najväčšie šance prvého polčasu. Najprv sa dostal do príležitosti Duga, ktorý sa snažil prelobovať Tofiloského, z následného protiútoku hrozila Dunajská Streda, a strelu Šabalu Solnička bravúrne vyrazil na roh. V 43. minúte mohol padnúť prvý gól zápasu, priamy kop myjavského Machovca z ľavej strany minul bránu len o centimetre. Krásnu akciu predviedla Dunajská Streda v 45. minúte, keď loptu na pravej strane potiahol Štepanovský, no z následného centra poslal loptu hlavičkou Pačinda iba nad.

Druhý polčas začali lepšie domáci, o rozruch v pokutovom území Myjavy sa postaral najprv Štepanovský, pri druhej šanci z Černákovej prihrávky netrafil bránu Vida. Na druhej strane Machovcovu strelu blokoval Michalík. V 55. minúte spálil obrovskú šancu Ljubicic, ktorý na hranici pokutového územia perfektne prebral loptu, ocitol sa sám pred bránou, ale zoči-voči Solničkovi netrafil bránu. V 67. minúte sa tak ujali vedenia hostia. Kóňovu strelu Tofiloski ešte vyrazil, z dorážky ale Duga otvoril skóre. V 69. minúte mohlo byť vyrovnané, po rohovom kope Pačindu hlavičkoval vedľa Michalík. V 73. minúte spálil opäť tutovku Ljubicic, po prihrávke Polievku poslal tečovanú strelu vedľa. V 78. minúte akciu Myjavy zakončil tvrdou strelou Machovec, ale Tofiloski bravúrne vychytal. V posledných desiatich minútach strácala Myjava dych, pri lopte bola viac Dunajská Streda, ale šancu si už nedokázali vypracovať.

DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Gól:
67. Duga, Rozhodoval: Chmura, ŽK: Ostojič (Myjava), 2180 divákov.

zostavy a striedania:

DAC: Tofiloski - Štepanovský, Michalík, Kwin, Zs. Németh - Vida (70. Polievka), Ľupták, Ljubicic, Pačinda - Černák (72. Sarr), Šabala (87. Kondrlík)

Myjava: Solnička - Beňo, Pavlík, Ostojič, Machovec - Kóňa - Kukoľ (90.+1 Černáček), Marček, Duga (87. Sabler), Kolár - Sládek (62. Brigant)

Krisztián Németh, tréner DAC: "Osemdesiat percent zápasu sme hrali na súperovej polovici. Chceli sme hrať pressing, a darilo sa nám. Rozhodla efektivita. Mali sme čistú tutovku, ktorú však Ljubicic nedal, potom sme urobili hrubú chybu a inkasovali. Ďakujem fanúšikom, že v Senci nám pripravili domáce prostredie."

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Bol to zápas o jednom góle. My sme ho dali a ubránili sme výsledok. Pre divákov to bol menej atraktívny zápas. Dôležitá bola Ljubicicova šanca, ktorú však nedal a my sme potom skórovali. Som spokojný, Dunajskej Strede prajem všetko dobré do budúcna."

Súhrn výsledkov 3.kola.

sobota:

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0)
28. Mráz, 30. Guillermo. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Gonchar, Kosorin (obaja Senica), 1384 divákov.

ViOn Zlaté Moravce - Vráble - AS Trenčín 3:0 (1:0)
10. Ranko, 54. Válovčan, 63. Rejdovian. Rozhodoval: Glova, ŽK: Pintér - Kleščík, Baez, Prekop, ČK: 20. Udeh (Trenčín).

MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)
4. Škvarka, 36. Otubanjo, 51. Mabouka, 69. Hlohovský. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Králik, Vavro – Jacko, 2365 divákov.

nedeľa:

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 1:1 (1:1)
38. Chrien - 31. Jirka. Žlté karty: Rozhodoval: Marhefka – 2457 divákov.

ŽP Šport Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)
78. Šafranko, 89. Breznaník. Rozhodoval: Vnuk. ŽK: Viazanko - Schet, 2212 divákov

Poradie strelcov:

3 góly: Yusuf Olaitan Otubanjo (Žilina), Martin Chrien (Ružomberok)
2 góly: Ľuboš Kolár (Myjava), Filip Hlohovský (Žilina)

1 gól: Igor Žofčák, Dávid Škutka (obaja Michalovce), Aliko Mohammad Bala, Ibrahim Rabiu, Jakub Holúbek, Samuel Kalu Ojim (všetci Trenčín), Marek Kuzma, Pepe Guilavogui, Damián Bariš, Michal Ranko, Martin Válovčan, Jozef Rejdovian (všetci Zlaté Moravce-Vráble), Miroslav Viazanko, Pavol Šafranko, Michal Breznaník (všetci Podbrezová), Robert Ndip Tambe, Edson Correia de Araujo Éder, Matúš Paukner, Erik Jirka (všetci Trnava), Seydouba Soumah, Mitchel Stuart Schet, Richard Lásik, Tamás Priskin (všetci Slovan Bratislava), Iván Santiago Díaz, Nikolas Špalek, Michal Škvarka, Ernest Mabouka (všetci Žilina), Ľubomír Michalík, Kristopher András Vida, Erik Pačinda (všetci Dunajská Streda), Jakub Mareš (Ružomberok), Samuel Mráz, Guillermo Andres López (obaja Senica), Denis Duga (Myjava)