Slovanista Tamás Priskin (uprostred) sa teší z gólu v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slovanisti tak znížili stratu na svojho sobotňajšieho súpera, ktorý vedie tabuľku už len s náskokom štyroch bodov.

Trenčín 27. februára (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom šlágri 20. kola Fortuna ligy na ihrisku lídra súťaže AS Trenčín 2:0. Slovanisti tak znížili stratu na svojho sobotňajšieho súpera, ktorý vedie tabuľku už len s náskokom štyroch bodov.

Prvé veľké derby jarnej časti prinieslo v prvom polčase kvalitný futbal. Aktívnejšie v ňom začali Trenčania. Tí si už v úvodných minútach vybojovali tri rohové kopy, avšak ani jeden z nich nebezpečenstvo nepriniesol. Priamy kop Milinkoviča upratal do bezpečia v 6. min kapitán Kleščík. O dve minúty chyboval v rozohrávke Udeh, Vittek vysunul Kubíka, ktorý v nájazde na Šemrinca nemal problém otvoriť skóre zápasu. V 11. min Slovanisti podnikli rýchly protiútok. Milinkovič našiel v päťke nekrytého Vitteka. Ten však zblízka trestuhodne napálil iba do Šemrinca. V 18. min mohol vyrovnať Bero. Dostal loptu za obranu, ale z vnútra šestnástky vysoko prepálil. O dve minúty Bero vybojoval loptu pre Van Kessela. Ten ani na dvakrát neprestrelil pozorného Muchu. V 23. min sa parádičkou predviedol Kleščík, keď po rohovom kope nožničkami trafil brvno brány Slovana. Hra sa po veľmi aktívnej prvej dvadsaťpäťminútovke ukľudnila. Najväčší tlak domácich opadol a hostia sa snažili hrať na brejky. Až v 37. min zostal vo vnútri šestnástky nikým neatakovaný Bero. Loptu však dobre netrafil. O dve minúty hlavička Van Kessela minula cieľ. V závere úvodného polčasu prišla chyba v zadných radoch Trenčína, ktorú umiestnenou strelou gólovo zakončil Priskin.

Hráči Slovana a AS Trenčín na spoločnej fotografii pred zápasom 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne.

Lopta bola aj po prestávke viac na domácich kopačkách. V hre majstra však chýbala väčšia ľahkosť pri rozbíjaní slovanistickej obrany. Až v 62. min po centri Van Kessela chýbalo Maierhoferovi málo, aby strelil kontaktný gól. Bratislavský tím sa stiahol pred vlastné pokutové územie a zodpovedne ho bránil, preto sa Trenčín utiekal k vysokým centrovaným loptám na Maierhofera. Tie poväčšinou končili v rukaviciach pozorného Muchu. Šancí tak nepribúdalo a Slovan vďaka cenným trom bodom z Trenčína stiahol náskok súpera na štyri body.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)
8. Kubík, 41. Priskin. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Milinkovič - Schet, Šulek, 3500 divákov (vypredané)

Zostavy a striedania:

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Udeh (46. Lawrence), Kleščík Madu – Koolwijk – Guba (46. Maierhofer), Bero, Rabiu, Schet (58. Kalu) – Van Kessel

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Salata, Sekulić, Zreľák – Simović, de Kamps (64. Scott) – Priskin, Kubík (73. Savičevič), Milinkovič – Vittek (81. Vittek)

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Na prvé jarné kolo sme sa dôsledne pripravovali. Štart do zápasu sme mali celkom dobrý, až sme urobili jednu chybu a súper má brejkových hráčov, ktorí dokážu využívať takéto šance. V prvom polčase sme mali aj my šance, ale realizácia nebola taká, akú sme si predstavovali, čo nás stálo lepší výsledok. Súper vedomí si svojho náskoku hral rozumne v bloku a spoliehal sa na kontry. Z výsledku sme sklamaní, ale prehry patria k futbalu."

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana): "Bol to veľmi ťažký zápas proti veľmi silnému súperovi. Celý tím musel tvrdo pracovať od prvej minúty. Hráči sa sústredili celý zápas. Takticky to bol veľmi dobrý zápas, čo odzrkadľuje výsledok. Poďakovanie patrí aj fanúšikom, v takýchto ťažkých zápasoch ich potrebujeme, aby boli dvanástym hráčom."

.

Fanúšikovia Slovana v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne.

Nožík na hracej ploche priletel zo sektora fanúšikov Slovana Bratislava v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne.

Trenčan Martin Šulek (vľavo) a Boris Sekulič zo Slovana v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne

Tréner AS Trenčín Martin Ševela (vľavo) a tréner Slovana Bratislava Nikodimos Papavasiliou v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne.

Slovanisti sa tešia po góle Františka Kubíka (druhý zľava) v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne.

XXX

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 0:1

Obojstranne vyrovnaný zápas, v ktorom boli domáci mierne lepším tímom. V 12. minúte išiel priamy kop Lukiča tesne vedľa, v 19. minúte Michalovčania rýchlo zakombinovali, Lukič odcentroval do pokutového územia, kde obrana hostí odpratala loptu na roh. Najväčia šanca polčasu sa zrodila v 22. minúte, keď sa Koscelník rútil na Kamenára, ale mieril tesne vedľa. Michalovce aj naďalej dominovali a v 35. minúte mohli skórovať, keď po rýchlej kontre obrana hostí vykopávala na rohový kop. V závere zaujali strely spoza 16-tky na jednej strane Čonku a na druhej Lukiča.

Aj v druhom polčase sa hra odvíjala v strede poľa, aktívnejší boli síce Michalovčania, no iba po súperovu 16-tku. V 50. minúte urobil tlak na obranu hostí Hamuľák a Tóth si skoro dal vlastný gól. Hostia toho vpredu veľa nevymysleli, v 56. minúte však prišiel center z pravej strany, ktorý sa odrazil k voľnému Depetrisovi a ten otvoril skóre zápasu. Domáci tlak nepricházal a tak sa z víťazstva tešili hostia.

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Gól:
57. Depetris. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Vernon - Kadlec, Schranz, Čonka, 4135 divákov

Michalovce: Kelemen – Peres, Chubutia, Vernon, Sviarčinskij (83. Bayón) - Grič, Sedlák (66. Savvidis), Kunca, Lukič, Koscelník - Hamuľák

Spartak: Kamenár – Čonka, Tóth, Horník, Kadlec – Baéz, Jež (89. Bello) - Mikovič, Schranz, Halilovič (73. També) - Depetris (82. Mihálik)

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Bol to vyrovnaný zápas. Tak ako sme ho prehrali, sme ho mohli vyhrať. Rozhodli naše nepremenené šance, ktorých sme mali viac ako súper. Chlapci bojovali, dreli, no chýbalo nám šťastie v koncovke."

Ivan Hucko, tréner Trnavy: "Bol to bojovný zápas o jednom góle, ktorý sa podarilo spraviť nám. Na tom teréne, aký bol, sa dalo hrať ťažko futbal. Bola to viac-menej taká nakopávaná a nám jedna lopta padla do bránky."

XXX

ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 1:0

Podbrezovskí futbalisti mali od úvodných minút územnú prevahu, ale do šancí sa nedostávali. Hostia zahrávali niekoľko štandardiek, avšak ani z nich nehrozilo nebezpečenstvo pre brankára Kuciaka. Prvá výraznejšia šanca prišla v chladnom počasí až po polhodine hry. Dostal sa k nej domáci Peševski, ale lopta mu nesadla ideálne, napriek tomu s ňou mal menšie problémy dobre postavený gólman Šulla. Ten podržal svoj tím v 41. minúte. Po centri Podia totiž hlavičkoval v šestnástke Kostelný a lopta išla pod brvno. Potom to ešte opäť skúšal Peševski, no ani tentoraz nedokázal prekonať brankára Senice, hoci mieril už o niečo presnejšie.

Až po zmene strán predvádzali hostia ofenzívnejší futbal. Dopredu sa však tlačili aj domáci futbalisti. V 54. minúte vyslal center pred bránku Šafranko, Šulla ho nezachytil, ale loptu netrafili v päťke ani Rendla s Peševskim. Záhorákom sa potom zranil útočník Hromada, nahradil ho Klec a práve tento hráč mohol otvoriť skóre po hodine hry. Uvoľnil ho do šestnástky Leško, no strelu nového útočníka na ihrisku Kuciak medzi žrďami vystihol. Prácu mal aj v 80. minúte po nepríjemnej strele Leška. Predtým zažehnal gólovú situáciu po centri Šmehyla striedajúci Duda odkopom. Podbrezovčania sa pokúsili meniť nerozhodný stav v 87. minúte Kochanom, ktorý vystrelil z vyše dvadsiatich metrov. Šulla bol pozorný. V nadstavenom čase mali gól na hlave Vajda s Kostelným, nemierili však presne. Podarilo sa to až v šiestej minúte nadstaveného času Podiovi, ktorý vystrelil zo šestnástky presne k žrdi a rozhodol tak o troch bodoch pre Podbrezovú.

ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 1:0 (0:0)
Gól:
90.+ Podio. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Kostelný, Turňa – Leško, Hladík, Morong, Čunta, 1012 divákov

Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Peševski (70. R. Duda), Kochan, Vajda, Podio, Šafranko (85. Sabler) – Rendla

Senica:
Šulla – Mehremič, Pavlík, Hladík, Šmehyl (83. Dolný) – Morongn (90+ Komara), Hušek, Kontár, Čunta – Hromada (59. Klec), Leško

Dušan Vrťo, tréner Senice: „Nemám veľmi čo hodnotiť. Prehrali sme 0:1 a v podstate sa zopakovalo to, čo vlani v Ružomberku v prvom zápase. Malo to podobné aspekty. Neviem, či je výsledok spravodlivý, pretože gól sme dostali v 97. minúte. Som už pri futbale zhruba štyridsať rokov, ale nastavovať sedem minút som nevidel poriadne dlho. Možno v Anglicku, ale v našej lige taký zápas asi ani neuvidíme. Malo sa nastavovať šesť minút a dostali sme gól v siedmej minúte. Neboli sme pritom upozornení, že by sa malo nastavovať ďalšia minúta. Sme teda sklamaní. Veríme že ďalší zápas zvládneme. Uvidíme, či aj s Hromadom, ktorý sa zranil po likvidačných zákrokoch súpera na neho.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Som so zápasom veľmi spokojný. Držali sme celý opraty tohto stretnutia v našich rukách a snažili sme sa prevaliť veľmi dobre organizovanú obranu hostí. Chlapci nechali všetko na ihrisku. Vyzdvihol by som kolektívny výkon. Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo, tešíme sa z neho. Vyhrali sme bitku, nie vojnu. Jar ešte bude náročná. Navyše terén u nás je ťažký, veľmi obtiažne sa na ňom hrá kombinačný futbal. Podstatné je, že tri body zostali doma.“

Pablo Podio, autor gólu Podbrezovej: „Vedeli sme, že to Senica je ťažký súper. Pripravili sme sa na to a hrali do plných. Som rád, že mi to tam padlo v nadstavenom čase. Verili sme, že lopta padne do bránky. Mali sme aj predtým šance, v ktorých sme mohli dať gól. Boli sme viac pri bránke, takže víťazstvo je spravodlivé. Seničania veľmi ležali na zemi, takže šesť minút bolo oprávnene nastavených. Vyplatilo sa, že sme hrali až do samého konca. Makáme celú prípravu, takže aj preto považujeme tri body za spravodlivé. Ideme ďalej, musíme zvládnuť aj ostatné zápasy.“

XXX

ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 0:2

Úvodné dejstvo stretnutia prinieslo rozháranú hru s množstvom nepresností na oboch stranách. Prvú vydarenú akciu predviedli domáci v 23. min, keď Kupec vysunul Školnika, ten spätnou prihrávkou našiel Bariša, ale jeho strelu stihol zblokovať J. Maslo. Na opačnej strane odpovedal po polhodine hry Zošák, ktorý si vyskočil na center Saparu, ale jeho hlavičku Kováč bez problémov kryl. V 34. min Majkič dobre potiahol akciu, šikovne posunul loptu Orávikovi, ktorého center však minul ako Tawambu, tak aj Rejdoviana.

Jozef Rejdovian zo Zlatých Moraviec (vľavo) a Antonín Rosa z Ružomberka v zápase 20. kola Fortuna ligy ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 27. februára 2016 v Zlatých Moravciach.

Do druhého polčasu vstúpila tou správnou nohou "Ruža". V 49. min poslal Faško ideálny center z ľavej strany na hranicu malého vápna a Lačný zblízka prekonal bezmocného Kováča. Skóre sa opäť menilo v 68. min, keď Sapara z priameho voľného kopu z asi 25 metrov po druhýkrát prekonal domáceho gólmana. Od tohto momentu sa domáci snažili urobiť niečo s výsledkom, ale proti umnej hre hostí nemali nárok. Tawamba sa nedokázal presadiť proti J. Maslovi a jedinú strelu Školnika Tofiloski bez problémov kryl. V nadstavenom čase Bambovu strelu vytlačil ružomberský brankár na roh. Hlavne po zmene strán boli hostia futbalovejší, dokázali využiť svoje šance a preto si po zásluhe zo Zlatých Moraviec odvážajú tri body.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 0:2 (0:0)
49. Lačný, 68. Sapara. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Kuzma - J. Maslo, Faško, Zošák. 876 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Majkič, De Souza, Pintér, Kupec - Rejdovian, Bariš (68. Kuzma), Perišič (59. Slančík), Orávik (75. Bamba) - Školnik - Tawamba

MFK Ružomberok: Tofiloski - P.Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád - Nagy - Gál-Andrezly, Sapara (73. Ďubek), Faško (61. Kučera), Zošák - Lačný (82. Jakubko)

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: "Po prvom polčase by som nepovedal, že dnes prehráme. V úvode druhého polčasu sme však inkasovali rýchly gól a následne druhý gól zabezpečil hosťom tri body. Škoda, že sme nedali aspoň kontakntý gól. Je ťažké nepostaviť najlepšieho strelca súťaže, aj keď prišiel prakticky len v piatok večer."

Ladislav Pecko: "Prišli sme uhrať dobrý výsledok, ale prvý polčas tomu príliš nenasvedčoval. Cez prestávku sme si v kabíne niečo povedali. Po zmene strán sme dali rýchly gól a potom sme hru už kontrolovali. Tešíme sa z troch bodov, ale už sa musíme pripravovať na ďalší zápas."