Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Trnava so odváža tri body zo Senice, Nitra remizovala s Ružomberkom

Na snímke radosť hráčov Trnavy po strelení gólu v zápase 10. kola Fortuna ligy FK Senica - FC Spartak Trnava v Senici 23. septembra 2017. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Zlaté Moravce zdolali Podbrezovú.

Nitra 23. septembra (TASR) - Pod Zoborom sa v sychravom počasí hral pomerne zaujímavý duel. Hostia sa do prvej veľkej šance dostali už po desiatich minútach hry, ale strelu Qoseho zvnútra šestnástky brankár Hroššo výborne kryl. Futbalovejší hostia boli blízko ku gólu aj v 27. minúte, keď Takáč poslal z ľavej strany presný center na hlavu agilného Qoseho, no toho opäť skvele vychytal Hroššo. Domáci v prvom polčase útočili len sporadicky a brankára Macíka prakticky ani poriadne neohrozili. Naopak, boli to hostia, ktorí si ešte pred koncom prvého polčasu vypracovali ďalšiu gólovú šancu. Po chybe domácej obrany nebezpečne pálil zvnútra šestnástky Kunca, no aj tentoraz bol domáci brankár pripravený.

Na začiatku druhého polčasu zaujala strela Daniela, ktorú Hroššo s námahou vytlačil na rohový kop. Potom sa už smerom dopredu osmelili aj domáci. Nitrania sa do svojej najväčšej príležitosti dostali po hodine hry. Šimončičovu strelu z piatich metrov bravúrnou robinsonádou vytlačil brankár Macík na rohový kop. V 72. minúte ten istý hráč opäť stroskotal na výbornom Macíkovi. A keďže sa v závere zápasu neujal ani sľubný pokus Fábryho, tak sa zápas skončil zaslúženou deľbou bodov.

FC Nitra – MFK Ružomberok 0:0

Rozhodovali: Pavlík – Bobko, Kováč, ŽK: Križan, Abrahám – J. Maslo, P. Maslo, 1150 divákov

Zostavy a striedania:

Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Kóňa, Šimončič, Charizopulos (60. Fábry) – Valenta (53. Lola), Balaj, Ivančík (83. Abrahám)

Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, Kružliak – Daniel (90. P. Maslo), Qose, Kochan, Kupec – Gál-Andrezly, Takáč (85. Sapara) – Kunca (75. Haskič)

Ivan Galád, tréner Nitry: "Vedeli sme, že súper bude chcieť zúročiť skúsenosti z Európskej ligy. Naštudovali sme si jeho hru. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale potom prebral iniciatívu a bol lepší, futbalovejší. Cez polčas sme niektoré veci zmenili. Mali sme tri pekné strelecké pokusy. Osobne si myslím, že keby chlapci mali lepší terén, tak by sa hral aj lepší futbal. Možno by padli dva alebo štyri góly. My nie sme spokojní s remízou, ale je spravodlivá vzhľadom na kvality súpera a našu enormnú snahu."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Napriek náročnému terénu mužstvá ponúkli výborný futbal. Bolo tam veľa pekných ofenzívnych akcií. Každé mužstvo hralo svojím spôsobom. My sme sa snažili kombinovať, dostávať loptu do šestnástky po centrovaných loptách a vypracovali sme si najmä v prvom polčase dosť gólových šancí. Lukáš Hroššo pochytal veľmi ťažké situácie pre neho. Nedali sme gól, a tým pádom sa zápas skončil remízou."

XXX

FK Senica - FC Spartak Trnava 1:3 (0:2)

Výbornú atmosféru stretnutia udávali fanúšikovia Spartaka. Prvú streleckú možnosť mala Trnava v 10. minúte, Brigantovu strelu spoza 16-ky Plach kryl. Hneď z prvej vážnejšej gólovej situácie išli spartakovci do vedenia. Po prihrávke Jirku sa Egho presadil cez stopérov Zahorákov a zoči-voči Plachovi nezaváhal - 0:1. Seničania boli málo dôrazní a k zakončeniu sa vôbec nedostávali. Pohrozili iba strelou Medvedeva v 25. minúte, keď lopta preletela tesne nad. V 38. minúte chybu Jarabicu využili Trnavčania, keď z pozície zaváňajúcej ofsadom sa Jirka dostal do samostatného úniku a prestrelil Placha. V 45. minúte sa ešte dostal k odrazenej lopte Hladík, ale zvnútra 16-ky prestrelil senickú bránu.

Druhý polčas vyznel z domácej strany lepšie, hráči začali bojovať a Trnavčania mali zrazu plno práce. V 51. minúte po akcii Briganta tvrdo zakončil Lukič, zo 16-ky prestrelil. V 56. minúte sa udial na ihrisku sporný moment, keď sa hráči Senice domáhali pokutového kopu po faule na Krča, ale rozhodca Vlk mlčal. Seničania svojho súpera tlačili, v 64. minúte Medvedev z dobrej pozície slabo zakončil. Z ojedinelého brejku na druhej strane mohli zvýšiť hostia, keď Vlasko prihral pred bránu Eghovi, po jeho zakončení Medvedev vykopol loptu. Zaslúženého gólu sa Seničania dočkali v 70. minúte, keď aktívy Medvedev po zemi k ľavej žrdi znížil na rozdiel gólu. Seničania ešte viac pridali a vyrovnanie viselo na vlásku. V 73. minúte už mohlo byť vyrovnané, ale Vantruba predviedol výborný zákrok. V 76. minúte rozhodca Vlk odpískal proti domácim pokutový kop pre údajnú ruku Ranka vo vlastnej šestnástke, Godál penaltu premenil a rozhodol o víťazstve Trnavy. V 84. minúte mohli Seničania znížiť, keď Duga mieril spoza 16-ky do brvna a dorážku Romula hlavou zneškodnil výborný Vantruba. Trnavčanom sa otváral priestor na protiútoky, v nastavenom čase mal gólovú možnosť Jirka, ale z vyloženej pozície prestrelil.

70. Medvedev - 15. Egho, 38. Jirka, 77. Godál (z 11 m). Rozhodovali: Vlk - Weiss, Galo, ŽK: Sarpei, Ranko, Krč, Romulo, Duga - Hladík, Vantruba, 1501 divákov.

Senica: Plach – Medvedev, Ranko, Jarabica, Podhorin – Duga, Sarpei – Kováč (46. Romulo), Krč, Šefčík (80. Obiechina) – Vaščák (54. Rigo)
Spartak: Vantruba – Lukič, Hladík, Godál, Čonka – Tóth - Jirka, Pehlivan, Vlasko (83. Mihálik), Brigant (68. Čanturišvili) – Egho (90.+ Lovás)

Ladislav Hudec, tréner Senice: "Prvý polčas bol jasný, ale nielen preto, že hostia hrali dobre, ale aj preto, že my sme hrali slabo. Chceli sme hrať vysoko, ale ľahko sme strácali loptu a tak kvalitný súper to dokázal využívať. Prvý gól padol po našom nedôraze, keď sa súperov hráč dokázal obtočiť okolo troch našich hráčov. Dovtedy sme súperovi veľa nedovolili, následne prišla druhá chyba, keď stopér nechal utiecť Jirku. V polčase som prvýkrát pri tomto mužstve zvýšil hlas, lebo to bolo potrebné. Povedal som hráčom, aby hrali aspoň za seba. Som rád, že aspoň niečo sa zmenilo. Bol to zápas otvorený, keď sme aj my mohli dať gól. Aspoň malé pozitívum pri tej mizérii je, že sme ukázali aspoň to bojovné srdce."

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Vyhrali sme, samozrejme sme šťastní. Prvý polčas bol z našej strany fantastický. Vedeli sme, čo chceme hrať, opačne to bolo v druhom polčase. V konečnom zúčtovaní je to zaslúžené víťazstvo."

XXX

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Úvodný polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, v hustom daždi viazla na oboch stranách kombinácia. Prvý strelecký pokus vyslal už v 7. minúte Karlík z priameho voľného kopu, ale Kuciak v pohode kryl. V 16. minúte Gešnáblov center z pravej strany našiel v pokutovom území Matheusa, ktorého dobre mierenú strelu Kuciak na dvakrát s námahou skrotil. Hostia sa osmelili po polhodine hry, ale Kopičárova strela Kováča neprekvapila. Do vedenia išli domáci v 44. minúte, keď Kostelný nešťastnou hlavičkou oklamal Kuciaka a dobiehajúci Urgela otvoril skóre.

Po zmene strán to boli "železiari", ktorí sa tlačili pred pokutové územie ViOnu, ale tam sa ich snaha končila. V 62. minúte mohol poistiť vedenie domácich Urgela, ktorého šikovne vysunul Cleber, ale Kuciak jeho strelu vytesnil na roh. V 65. minúte Kováčov odkop zachytil Leško, z rohu šestnástky však nevedel usmerniť loptu medzi žrde. O 5 minút Matheusov center predĺžil Urgela, Gešnábel v páde z troch krokov trafil iba Kuciaka. Záver stretnutia na ťažkom teréne bol viac boj ako futbal. Keď v 94. minúte Mikušova strela z 20 m skončila na brvne Kováčovej brány, domáci udržali najtesnejší náskok a mohli sa radovať z víťazstva.

44. Urgela. Rozhodovali: Ochotnický – Ádám, Jenčura, ŽK: Bariš, Kováč – Baéz, Djordjevič, Leško, Kačerík, 926 divákov.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Dobrotka, Nikolič, Szymonowicz, Chren - Karlík - Cleber (72. Záhumenský), Bariš, Matheus (82. Sládek), Gešnábel (90. Horník) - Urgela

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Krivák, Kostelný, Kuc - Turňa, Kopičár (83. Káčerík), Baéz, Leško, Djordjevič – Opoku (66. Mikuš), Rendla (66. Blahút)

Juraj Jarábek, tréner Z. Moraviec: "Presne takýto zápas sme očakávali. Hostia dobre zvládli systém 3-5-2. Bol to bojovný zápas na ťažkom teréne, so všetkým, čo k nemu patrí. Sme vďační za tri body. Musím chlapcom poďakovať za dnešný výkon."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Vychádzali sme z toho, že dnes nás čaká veľmi ťažký súper. O výsledku rozhodla komická situácia, ale aj to patrí k futbalu. Nakoniec to mohlo skončiť aj nerozhodne, ale Mikušova strela skončila na brvne. Gratulujem domácim k víťazstvu."