Trenčín vyhral v Michalovciach a zvýšil náskok pred Slovanom

Na snímke v strede brankár MFK Zemplín Michalovce Marián Kelemen vyráža strelu v zápase 23. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín v Michalovciach 13. marca 2016. Foto: TASR – Roman Hanc

Slovan stratil body v sobotu v Zlatých Moravciach, kde remizoval 0:0. Michalovčania zostávajú so ziskom 18-tich bodov na predposlednej 11-tej priečke s päťbodovým náskokom na Skalicu.

Bratislava 13. marca (TASR) - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola Fortuna ligy na trávniku nováčika súťaže MFK Zemplín Michalovce 3:1.

Priebeh zápasu

Trenčania boli v pozícii favorita a o typický ofenzívny futbal sa snažili od úvodných minút. Hostia išli do vedenia v 11. minúte. Maierhofer v šestnástke vrátil loptu nekrytému Matúšovi Berovi, na ktorého strelu bez prípravy brankár Kelemen nedosiahol. Krátko na to mal brankár Trenčína Šemrinec problémy s priamym kopom De Marca, ale aj s pomocou spoluhráčov dostali loptu do bezpečia. Najväčšia šanca domácich v prvom polčase prišla v 22. minúte. Votinov sa dostal k zakončeniu hlavou, loptu však poslal iba do náručia pripraveného Šemrinca.

V 62. minúte využil nedôraz michalovskej obrany Stefan Maierhofer, ktorý po Berovej prihrávke najskôr trafil len žrď, no z následnej dorážky pridal druhý gól hostí. Michalovčania sa však nevzdávali a snažili sa o kontaktný gól. V 69. minúte Kleščík v šestnástke hostí fauloval Votinova a videl žltú kartu. Nariadenú penaltu premenil Nikola Lukič a to aj napriek tomu, že ju na pokyn rozhodcu musel opakovať. Búrlivá kulisa hnala vpred domácich futbalistov, no trenčianska obrana nepúšťala súpera do výhodných streleckýh pozícií. V záverečnej desaťminútovke pracovali najmä emócie a po druhej žltej karte Chubutiju domáci dohrávali s desiatimi hráčmi. Domáci sa o vyrovnanie snažili aj v oslabení, veľkú šancu mal najmä Votinov v 88. minúte, ale Šemrinec jeho pokus zmaril. Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase z protiútoku striedajúci Trenčan Opatovský.

Stanislav Griga, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Keď hráte proti Trenčínu tak očakávate, že súper bude futbalovejší. Kvalita je jednoznačne na strane tohto mužstva, ktoré je podľa mňa na Slovensku najlepšie. Naším vkladom do zápasu malo byť najmä behanie a úsilie. Z tohto pohľadu ma prvý polčas sklamal. Všade sme boli neskôr, hrali sme zakríknuto a s obrovským rešpektom pred súperom. Po polčase sme zmenili rozostavenie, chceli sme sa dostať viac do hry a to sa nám aj podarilo. Strelený gól nás nakopol, no proti Trenčínu nemôžete hrať iba 25 minút."

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Hráčov som pripravoval na to, že terén po niekoľkých minútach nemusí byť v takom stave, aby sa na ňom mohol hrať kombinačný futbal. Preto sme sa chceli sústrediť na prvé minúty a dať v nich gól. To sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme si ustrážili, hoci súper hrozil. V druhom polčase sme chceli byť efektívni a napokon sme aj zvýšili na 2:0. Potom však prišiel kritický moment, súper znížil na 1:2 a potom nám odišli isté veci, ktoré máme zaužívané. Nestalo sa nám to prvýkrát. Súpera to nakoplo a to pre nás nebolo jednoduché. Nie je jednoduché vyhrávať každý jeden zápas a som rád, že sa nám darí budovať víťaznú mentalitu."

Fortuna liga 2015/16 - 23. kolo

Úradujúci majster víťazstvom na Zemplíne zvýšil svoj náskok na čele tabuľky pred druhým Slovanom Bratislava na šesť bodov. Slovan stratil body v sobotu v Zlatých Moravciach, kde remizoval 0:0. Michalovčania zostávajú so ziskom 18-tich bodov na predposlednej 11-tej priečke s päťbodovým náskokom na Skalicu.

piatok:
FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 3:1 (2:1)
Góly: 26. Sarr, 37. Horváth, 52. Stephens - 36. Leško. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Davis, Stephens - Leško, Šmehyl, Krč, Hladík, ČK: Krč (Senica), 2166 divákov
Zostavy a striedania:
FC DAC: Tujvel - Brašeň, Michalík, Ljubičič, Davis - Štepanovský (72. Polievka), Huk (57. Ľupták), Horváth, Pačinda - Sarr (90. Mészáros) - Stephens
FK Senica: Šulla - Mehremič, Pavlík, Hladík, Šmehyl - Morong, Hušek, Kontár, Klec (57. Krč) - Hromada, Leško

sobota:
MFK Ružomberok – MFK Skalica 3:1 (2:0)
Góly: 2. L. Lupták, 26. Lačný, 71. Lačný – 75. Hlavatovič. Rozhodoval: Sedlák – 1574 divákov
Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, L. Lupták – M. Nagy – Zošák, Faško (68. Lovás), Ďubek, Kučera (54. Jakubko) – Lačný (80. Gerát).
Skalica: Krnáč – Hlavatovič, Dobrotka, Pavol Majerník, Vrablec – Hlinka, Vaško (67. Štrombach) – Mazan (81. Švrček), Čermák, Záhumenský (46. Ulrich) – Masaryk

ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina 2:0 (1:0)
Góly: 45.+ Kostelný, 60. Podio (z 11 m). Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Vajda - Mazáň, Hlohovský, Vavro, 1525 divákov
P Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Šafranko, Kochan (62. Ježdík), Vajda, Podio, Peševski (70. Migaľa) – Rendla (86. Sabler)
ŠK: Volešák – Špalek (79. Hancko), Vavro, Králik, Mazáň – Bénes (35. Vallo) – Hlohovský, Škvarka, Haskič (41. Michlík), Letič – Puček

ViOn Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:0
Rozhodoval: Hrčka, ŽK: de Souza, Tipurič, Školník - Scott, Saláta, 2286 divákov
ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Majkič, De Souza, Tipurič, Kupec - Karlík - Slančík (72. Rejdovian), Školnik (90.+3 Kuzma), Tawamba, Gešnábel (82. Krznarič) - Cebara
Slovan Bratislava: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný (46. Kubík) - Priskin, Simovič (60. de Kamps), Scott, Milinkovič - Zreľák, Vittek

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 59. Marček. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Kolár, Hruška - Horník, Tambe, Baez, 1436 divákov
Zostavy a striedania: Myjava: Hruška – Machovec, Ostojić, Banovič, Beňo – Pekár (86. Černáček), Kóňa, Marček – Sládek (60. Bílovský), Kolár, Daniel (78. Škutka)
Trnava: Kamenár – Čonka, Tóth, Greššák, Horník (78. Majtán) – Mikovič, Mihálik, Jež, Baez (67. Depetris), Schranz – Tambe

nedeľa:
MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:3 (0:1)
Góly: 70. Lukič (11 m) - 11. Bero, 62. Maierhofer, 90.+ Opatovský. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: De Marco - Bero, Kleščík, Koolwijk, ČK: 85. Chubutija (Michalovce) po druhej ŽK, 2765 divákov
Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, De Marco, Sviarčinskij - Kunca, Sedlák, Grič (46. Bayón, 72. Hamuľak), Koscelník (63. Serečin) - Votinov, Lukič
Trenčín: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Madu – Koolwijk, Bero (85. Opatovský), Holúbek – Van Kessel, Maierhofer (83. Lawrence), Kalu (75. Guba)

Poradie strelcov

Po stretnutiach 23. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 je na čele poradia strelcov s trinástimi gólmi Trenčan Matúš Bero.

Poradie strelcov po stretnutiach 23. kola:

13 gólov: Matúš Bero (Trenčín)

11 gólov: Leandre Gael Tawamba Kana (Zlaté Moravce)

10 gólov: Gino van Kessel (Trenčín), Tamás Priskin (Slovan Bratislava)

9 gólov: Ákos Szarka (Dunajská Streda)

7 gólov: Erik Pačinda(Dunajská Streda), Peter Sládek (Myjava), Marques de Souza (Zlaté Moravce), David Alberto Depetris (Trnava)

6 gólov: Matej Jelič, William Alves de Oliveira, Jaroslav Mihalík, Jakub Paur (všetci Žilina), Róbert Vittek, Marko Milinkovič (obaja Slovan Bratislava), Martin Jakubko, Miloš Lačný (obaja Ružomberok), Wesley Moraes Ferreira Da Silva (Trenčín)

5 gólov: Jakub Hromada (Senica), Peter Gál-Andrezly (Podbrezová), Michal Gašparík (Skalica), Vernon de Marco Morlacchi (Michalovce)

4 góly: Andrej Lovás (Ružomberok), Milan Škriniar (Žilina), Stanislav Danko (Michalovce), Martin Mikovič (Trnava), Erik Daniel, Štefan Pekár, Frederik Bílovský (všetci Myjava), Ľubomír Ulrich (Skalica), Jozef Dolný (Senica), Stuart Schet (Trenčín), Pape Macou Sarr (Dunajská Streda)

3 góly: Filip Hlohovský, Jan Kalabiška (obaja Senica), Mirzad Mehanovič, Juraj Pančík, Roman Sabler (všetci Podbrezová), Mário Kurák, Ivan Lietava (obaja Skalica), Ivan Schranz (Trnava), Peter Orávik (Zlaté Moravce), Tomáš Ďubek, Michal Faško (obaja Ružomberok), Ibrahim Rabiu, Ryan Koolwijk (obaja Trenčín), Adam Zreľák (Slovan Bratislava), Tomáš Kóňa (Myjava), Branislav Ľupták (Dunajská Streda), Dominik Kunca, Nikola Lukič (obaja Michalovce), Nermin Haskič (Žilina)

2 góly: Erik Sabo, Haris Harba (obaja Trnava), Noé Achille Kwin Amban, Jakub Brašeň, Vojtech Horváth (všetci Dunajská Streda), David Guba, Stefan Maierhofer (obaja Trenčín), Ľuboš Kupčík, Patrik Vajda, Pablo Podio (všetci Podbrezová), Martin Regáli, Martin Koscelník (obaja Michalovce), Dominik Kružliak, Gagig Daghbašjan, Lukáš Lupták (všetci Ružomberok), Miroslav Káčer, László Bénes, Ernest Olivier Mabouka Massousssi, Nikolas Špalek (všetci Žilina), Samuel Mráz (Senica), Pavol Masaryk (Ružomberok 1, Skalica 1), František Kubík (Slovan Bratislava), Stefan Cebara (Zlaté Moravce), Tomáš Marček (Myjava)

1 gól: Štefan Zošák, Martin Boszorád, Marek Sapara (všetci Ružomberok), Peter Mazan, Daniel Šebesta, Michal Jakubek, Lukáš Hlavatovič (všetci Skalica), Milan Rundič, Aliko Mohammed Bala, Denis Jančo, Kingsley Madu, Jakub Holúbek, Matúš Opatovský (všetci Trenčín), Juraj Piroska, Dávid Škutka, Denis Duga, Ľuboš Kolár (všetci Myjava), Marin Glavaš, Josip Krznarič, Armando Mance, Mourukou Farras Bamba, Toni Tipurič, Alen Ploj, Dejan Školník (všetci Zlaté Moravce), Kornel Saláta, Dávid Hudák, Nicolas Ezequiel Gorosito, Filip Oršula, Mauro Ezequiel Gonzalez (všetci Slovan Bratislava), Róbert Pillár, Tomáš Komara, Jakub Kosori, Dávid Leško (všetci Senica), Michal Škvarka, Lukáš Čmelík, Denis Vavro (všetci Žilina), Alen Milunovič, Blažej Vaščák, Mário Almaský, Milovan Kapor, Nikola Andrič, Andrej Rendla, Matej Kochan, Miroslav Viazanko, Jaroslav Kostelný (všetci Podbrezová), Michal Hamuľak, Milan Šimčák, Samuel Garcia Bayón, Emmanuel Mensah (všetci Michalovce), Jose Casado, Jakub Vojtuš, Marek Janečka, Aldo Omar Baéz, Boris Godál, Tomáš Majtán, Miloš Nikolič, Lukáš Mihálik (všetci Trnava), Peter Štepanovský, Róbert Polievka, Marin Ljubičič, Alfredo Stephens (všetci Dunajská Streda)

Vlastné góly: Jakub Hromada (Senica), Milan Šimčák (Michalovce), Tomáš Marček, Lukáš Beňo (obaja Myjava), Toni Tipurič (Zlaté Moravce), Miloš Nikolič (Trnava)