Futbal: Grécky zväz sa odvolal voči rozhodnutiu vlády o zrušení pohára

TASR, 11. marca 2016 18:51

Dôvodom na zrušenie boli násilnosti fanúšikov, ktoré vypukli v závere minulotýždňového zápasu PAOK Solún - Olympiakos Pireus.

Zápas PAOK - Olympiakos musel hlavný rozhodca za stavu 1:2 prerušiť po tom, ako v 89. minúte domáci fanúšikovia zahádzali trávnik svetlicami a neskôr sa priamo na ihrisku pobili s policajtmi Foto: TASR/AP
Atény 11. marca (TASR) - Grécky futbalový zväz sa odvolal na najvyšší súd voči rozhodnutiu vlády zrušiť semifinálový program národného pohára vo futbale. Dôvodom na zrušenie boli násilnosti fanúšikov, ktoré vypukli v závere minulotýždňového zápasu PAOK Solún - Olympiakos Pireus.

Rozhodnutie kabinetu oznámilo grécke ministerstvo športu deň po incidentoch. Zápas PAOK - Olympiakos musel hlavný rozhodca za stavu 1:2 prerušiť po tom, ako v 89. minúte domáci fanúšikovia zahádzali trávnik svetlicami a neskôr sa priamo na ihrisku pobili s policajtmi. Dôvodom bol neodpískaný pokutový kop pre PAOK, ktorého sa priaznivci dožadovali po faule na slovenského reprezentanta Róberta Maka.

Druhú semifinálovú dvojicu tvorili AEK Atény a Atromitos. Finále sa malo hrať 23. apríla. Futbaloví funkcionári tvrdia, že verdikt kabinetu je v rozpore s nezávislosťou športových federácií.

Prečítajte si aj:

11. marca 2016 14:59

Junuzovič a Fritz dostali za úmyselné žlté karty finančné tresty
Žlté karty dostali futbalisti Werderu Brémy v zápase 25. kola nemeckej Bundesligy s Hannoverom.

11. marca 2016 14:54