< sekcia Šport

MFK Skalica vstupuje do novej sezóny s novým trénerom

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

V predchádzajúcich dvoch sezónach Záhorákom len tesne unikol postup do najvyššej súťaže.

Skalica 20. júla (TASR) – Futbalisti MFK Skalica, ktorým ušiel postup do najvyššej súťaže Fortuna ligy až v barážovom stretnutí s FK Senica, vstupujú do sezóny pod vedením nového trénera. Stal sa ním minuloročný kouč skalického dorastu Jozef Dojčan.

Hlavnému trénerovi budú robiť asistentov Pavol Majerník a Andrej Fišan. Obaja ešte v minulej sezóne boli stabilnými členmi základnej jedenástky. "Oboch veľmi dobre poznám. S Fišanom som hral v jednom mužstve, ľudské kvality Majerníka poznám z osobných skúseností. Takisto už pred nástupom na trénerskú pozíciu som avizoval, že sa budem snažiť spolupracovať s ľuďmi, ktorí sú spätí so skalickým klubom," uviedol na margo asistentov Dojčan.

V predchádzajúcich dvoch sezónach Záhorákom len tesne unikol postup do najvyššej súťaže. V predminulej sezóne im v konečnej tabuľke na treťom mieste chýbal bod na postupujúcu Nitru, v uplynulej neuspeli až v baráži s FK Senica, keď doma zvíťazili 2:1 a vonku prehrali 0:1. "Urobili sme po dvoch rokoch zmenu na trénerskom poste, siahli sme do vlastných radov a veríme, že nový tréner a realizačný tím prinesie do kabíny nový vietor. Očakávame stabilizáciu kádra a zabudovanie nových hráčov do mužstva. Chceme sa neustále zlepšovať a byť naďalej na popredných priečkach v tabuľke," poznamenal generálny manažér klubu Ľuboš Lím.

V hráčskom kádri prišlo k niekoľkým zmenám. Z odchodov sú najvýznamnejšie práve presuny Fišana a Majerníka na trénerské posty. Okrem nich odišiel Ján Mizerák do druholigového českého klubu Vlašim, v klube skončili Tomáš Majtán a Peter Lipták, po hosťovaní sa do materského klubu vrátil Jakub Ondriš.

Najvýraznejšou posilou by sa mal stať Martin Nagy, ktorý prišiel z maďarského klubu ETO FC Győr. Do mužstva sa po viac ako štyroch rokoch vrátil stopér Tomáš Milota, brankársky post vystuží z neďalekej Senice Vojtech Milošovič. Na ľavú stranu prišiel Patrik Abrahám. Šancu v prvom mužstve dostanú aj opory minuloročného dorastu Mário Hollý a Martin Mášik. "Noví hráči do kabíny zapadli bez problémov. Do stredu zálohy prišla skúsenosť, keď ju vystužil Nagy, skúsenosti z najvyššou súťažou má aj Abrahám. Aj ďalší hráči majú svoju kvalitu a zvyšujú konkurenciu v mužstve," uviedol najskúsenejší muž zostavy MFK Skalica Lukáš Opiela.

Okrem športových cieľov myslia v MFK aj na prostredie pre fanúšikov. "Klub sa snaží zlepšovať podmienky pre divákov a celkové zázemie klubu. Ja a hráči na ihrisku spravíme všetko preto, aby bola v klube cítiť súdržnosť medzi kabínou a hľadiskom," dodal Dojčan.

Skalica odštartuje sezónu v sobotu 21. júla o 17.30 h na domácom štadióne proti nováčikovi 2. ligy MFK Dukla Banská Bystrica.

Káder MFK Senica na sezónu 2018/2019:

Brankári: Martin Junas, Vojtech Milošovič

Obrancovia: Lukáš Švrček, Ladislav Szőcs, Lukáš Hlavatovič, Patrik Abrahám, Adam Jamrich, Tomáš Milota

Stredopoliari: Daniel Šebesta, Filip Tomovič, Martin Nagy, Mário Hollý, Martin Mášik, Lukáš Opiela, Jozef Sombat Útočníci: Michal Jakubek, Jozef Dolný, Roman Haša

Príchody: Martin Nagy (ETO FC Győr ), Vojtech Milošovič (FK Senica), Patrik Abrahám (FC Nitra), Adam Jamrich (Zlaté Moravce), Tomáš Milota (OFK Malženice), Martin Mášik a Mário Hollý (dorast MFK Skalica).

Odchody: Andrej Fišan a Pavol Majerník (ukončenie aktívnej činnosti), Peter Lipták (ukončenie zmluvy), Ján Mizerák (FC Graffin Vlašim), Jakub Ondriš (Lok. Trnava, koniec hosť.), Tomáš Majtán (Bruck an der Leitha, Rak.).

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.