Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Neapol vydrel na ihrisku nováčika Spal 2013 víťazstvo 3:2

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Spal v zápase hrýzol, ujal sa vedenia v 13. minúte, no favorizovaní hostia z SSC Neapol postupne prebrali kontrolu nad dianím na ihrisku.

Rím 24. septembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol si aj po šiestom zápase novej sezóny Serie A udržujú stopercentnú bilanciu. V sobotňajšom zápase vydreli na ihrisku nováčika Spal 2013 víťazstvo 3:2 a vedú tabuľku s plným počtom 18 bodov o skóre pred Juventusom.

Spal v zápase hrýzol, ujal sa vedenia v 13. minúte, no favorizovaní hostia postupne prebrali kontrolu nad dianím na ihrisku. Víťazný gól SSC strelil v 83. minúte obranca Faouzi Ghoulam. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík nastúpil s kapitánskou páskou v základnej zostave "Partenopei" a hral do 61. minúty, keď ho na trávniku vystriedal Brazílčan Allan.

Okrem Neapola je v lige bezchybný aj Juventus, ktorý zdolal v mestskom derby FC Turín hladko 4:0. Dva góly úradujúceho majstra strelil Argentínčan Paulo Dybala, po jednom pridali Miralem Pjanič a Alex Sandro. Hostia hrali od 24. minúty iba s 10 hráčmi, po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy Daniele Baselli.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí si AS Rím poradil na domácom štadióne s Udinese Calcio 3:1. "Vlci" prakticky vybavili zápas už v prvom polčase, skóre otvoril v 12. minúte Edin Džeko a do prestávky ešte dvakrát skóroval Stephan El Shaarawy. V 89. minúte mohol zvýšiť náskok Diego Perotti, ale nepremenil penaltu. Následne na opačnej strane zmiernil prehru gólom Jens Larsen. Rimania si pripísali štvrtú výhru v sezóne, Udinese utrpelo tretiu prehru za sebou.

Juventus Turín - FC Turín 4:0 (2:0)

Góly: 16. a 90.+1 Dybala, 40. Pjanič, 57. Alex Sandro, ČK: 24. Baselli (FC Turín) po 2. ŽK