Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Sedemgólový koncert Atletica Madrid, gólový návrat Messiho

Futbalista FC Barcelona Lionel Messi (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase 8. kola najvyššej španielskej súťaže FC Barcelona - Deportivo Coruna v Barcelone 15. októbra 2016. Foto: TASR/AP

V 55. minúte nahradil na ihrisku Sergia Busquetsa a už o malú chvíľu sa zapísal do streleckej listiny.

Madrid 15. októbra (TASR) -Futbalisti Atletica Madrid rozstrieľali v sobotnom domácom stretnutí 8. kola najvyššej španielskej súťaže Granadu 7:1. Hostia síce viedli, ale nasledovali hetrik Yannicka Carrasca, dva góly Nicolasa Gaitana a jeden zásah v podaní Angela Correu, ako aj Tiaga Mendesa.

Atletico sa vysokým víťazstvom vyšvihlo na čelo tabuľky o bod pred FC Sevilla a dva pred FC Barcelona. Katalánci doma prevýšili Deportivo La Coruňa 4:0 vďaka dvom zásahom Rafinhu a jednému gólu Luisa Suareza a Lionela Messiho. Argentínsky kanonier sa na trávniky vrátil po trojtýždňovej maródke zavinenej zranením slabín. V 55. minúte nahradil na ihrisku Sergia Busquetsa a už o malú chvíľu sa zapísal do streleckej listiny.

Na Atletico sa môže bodovo dotiahnuť mestský rival Real, ktorý odohrá svoj duel ôsmeho kola neskôr v sobotu.