TASR, 6. februára 2016 18:06, aktualizované 6. februára 20:34

Po 15. triumfe v ročníku má prekvapenie sezóny na čele tabuľky už šesťbodový náskok.

Hráč Leicesteru Robert Huth skrytý v klbku spoluhráčov oslavuje gól v zápase 25. kola anglickej Premiere League Manchester City - Leicester City v Manchesteri 6. februára 2016. Foto: TASR/AP
Londýn 6. februára (TASR) - V úvodnom zápase 25. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil líder súťaže Leicester City na ihrisku Manchestru City 3:1. Po 15. triumfe v ročníku má prekvapenie sezóny na čele tabuľky päťbodový náskok.

"Líšky" sa ujali vedenia už v 3. min, keď sa po štandardnej situácii z hranice päťky presadil nemecký obranca Robert Huth. Na 2:0 zvýšil tri minúty po prestávke po rýchlom protiútoku a prihrávke Ngola Kanteho Riyiad Mahrez. V 60. min po rohovom kope Christiana Fuchsa Huth svojím druhým gólom v zápase upravil už na rozdiel troch gólov. Záverečné slovo mal v 87. min najlepší strelec Citizens Sergio Agüero, ktorý však už len kozmeticky zmiernil prehru domácich na 1:3.

Tretie víťazstvo v sezóne si na svoje konto pripísala posledná Aston Villa, ktorá v dôležitom súboji zvíťazila nad Norwich City po góloch Joleona Lescotta a Gabriela Agbonlahora 2:0.

Tottenham Hotspur si vďaka presnému zásahu Kierana Trippiera pripísal tri body za výhru 1:0 nad Watfordom. "Kohúti" sa vďaka tomuto víťazstvu a zaváhaniu Manchestru City dostali v tabuľke už na druhé miesto.

Dôležité tri body v bojoch o záchranu "vydoloval" Newcastle United, ktorý gólom Aleksandra Mitroviča zdolal West Bromwich Albion 1:0. Tretiu prehru v rade utrpel Stoke City, ktorý prehral s Evertonom 0:3. Po piatich prehratých zápasoch zabodoval Crystal Palace, ktorý remizoval na ihirsku Swansea City 1:1.

FC Liverpool stratil na domácom ihrisku proti Sunderlandu dvojgólový náskok a remizoval 2:2. Skóre zápasu otvoril v 60. min Roberto Firmino a o desať minút neskôr Adam Lallana zvýšil na 2:0. Sunderland v 82. min znížil zásluhou Adama Johnsona a v 89. min vyrovnal veterán Jermain Defoe.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Southampton vďaka gólu Maja Jošidu nad West Hamom United 1:0.