Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

Liberec zdolal Olomouc a postúpil do finále Českého pohára

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Liberec sa vo finále stretne s úspešným zo zápasu Sparta Praha - Viktoria Plzeň so začiatkom v stredu o 20.15 h.

Praha 17. júna (TASR) - Futbalisti Liberca sa stali prvými finalistami Českého pohára. V stredajšom semifinále zdolali domáci Olomouc 1:2. O triumfe rozhodli už v prvom polčase po góloch Jakuba Pešeka a Achmeda Alibekova. Olomouc skorigoval v 54. minúte vďaka Lukášovi Julišovi, ale k vyrovnaniu mu nepomohla ani presilová hra po vylúčení Jana Kuchtu v 73. minúte.

Ten bol na ihrisku iba pätnásť minút, keď vystriedal slovenského stredopoliara Jakuba Hromadu. Za hostí odohral celý zápas aj Martin Koscelník, za domácich sa dostal na ihrisko v 83. minúte Lukáš Greššák.

Český pohár - semifinále:

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:2

54. Juliš - 29. Pešek, 45.+1 Alibekov, ČK: 73. Kuchta (Liberec) po druhej ŽK

/hralo sa na jeden zápas, Liberec postúpil do finále/

/L. Greššák hral od 83. min - M. Koscelník odohral celý zápas, J. Hromada hral do 59. min/