Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

LM: Slavia napriek prehre postúpila, do play off aj CSKA Moskva

Futbalisti Slavie Praha Foto: TASR/AP

Žreb play off o účasť v skupinovej časti LM sa uskutoční v piatok 4. augusta.

Bratislava 2. augusta (TASR) - Futbalisti Slavie Praha prehrali v stredajšej odvete 3. predkola Ligy majstrov 2017/2018 na pôde BATE Borisov 1:2, ale po úvodnej domácej výhre 1:0 postúpili do nasledujúcej, už poslednej kvalifikačnej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže.

BATE viedol po góle Signeviča z piatej minúty, v závere polčasu ale vyrovnal Škoda. Tento zásah sa napokon ukázal ako postupový, o víťazstvo domácich sa v úvode druhého dejstva postaral Staševič. Slovenský reprezentant Dušan Švento sa na trávnik dostal ako striedajúci hráč, v 70. minúte nahradil Dannyho.

Z postupu sa radujú aj futbalisti CSKA Moskva, ktorí po výhre 2:0 v prvom zápase v Aténach uspeli aj v domácej odvete. APOEL Nikózia si musel postup vybojovať až v predĺžení. Najskôr v riadnom hracom čase zmazal jednogólové manko z prvého duelu, v predĺžení potom tromi gólmi rozhodol o svojom hladkom triumfe nad Viitorulom Constanta.