Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Real remizoval v Dortmunde 2:2, vysoké výhry Juventusu a Kodane

Na snímke uprostred hráč Juventusu Miralem Pjanič oslavuje svoj úvodný gól v zápase H-skupiny 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov Dinamo Záhreb - Juventus Turín v utorok 27. septembra 2016. Foto: TASR/AP

Prvé body do tabuľky si zapísal Sporting Lisabon po triumfe nad Legiou Varšava.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid remizovali v utorňajšom dueli tohtosezónnej edície Ligy majstrov na pôde Borussie Dortmund 2:2. V šlágri večera obhajca trofeje dvakrát neudržal tesný náskok a po vyrovnávajúcom zásahu Andreho Schürrleho z 87. minúty si pripísal tretí nerozhodný výsledok zo všetkých súťaží za sebou. Plný bodový zisk v utorok zaknihovali Juventus Turín i FC Kodaň, obaja po suverénnom výsledku 4:0.

V úvode stretnutia Real - Borussia mohli obaja aktéri skórovať z priamych kopov. Ronaldovu razantnú strelu z ideálnej parkety vyrazil Bürki a Castrov lepšie umiestnený pokus vystihol Navas. Borussia bola kombinačne aktívnejšia, nevyhla sa však chybám a od 17. minúty prehrávala. Po zisku lopty sa Real rýchlo presunul dopredu, Bale po vysunutí pätičkou priťukol loptu Ronaldovi a ten nezaváhal. Po neefektívnom tlaku sa domáci dočkali v 43. minúte. Navas vyrazil strelu z priameho kopu len do Varanea, od ktorého sa lopta odrazila do siete. Tesne pred čiarou sa jej ešte dotkol Aubameyang. Úvod druhého polčasu sa niesol v duchu snahy o vedúci gól. Real ju zúročil v 68. minúte, Benzema sklepol center sprava len do žrde a odrazenú loptu poslal za čiaru Varane. Madridský gigant vložil opäť dôraz do sústredenej obrany, tá však po niekoľkých prepadnutiach napokon nevydržala a tri minúty pred koncom kapitulovala. Na konečných 2:2 vyrovnal Schürrle.

Na snímke hráč Realu Madrid Gareth Bale (vľavo) a hráč Borussie marcel Schmelzer (vpravo) v súboji o loptu v zápase F-skupiny futbalovej Ligy majstrov Borussia Dortmund - Real Madrid v Dortmunde 27. septembra 2016.

Prvé body pre Lisabon

V druhom dueli F-skupiny si prvé body do tabuľky zapísal Sporting Lisabon. O triumfe 2:0 nad Legiou Varšava rozhodol už v prvom polčase, keď sa v priebehu deviatich minút presadili Bryan Ruiz a Bas Dost. Legii patrí po dvoch kolách posledná štvrtá priečka s vysoko negatívnym skóre 0:8. Premiérové víťazstvo v tohtosezónnej edícii súťaže dosiahol Juventus Turín. Taliansky šampión v prvom dueli len remizoval doma s FC Sevila 0:0, no v utorok sa presadil aj gólovo a na pôde Dinama Záhreb triumfoval 4:0. V tabuľke H-skupiny má na čele štyri body rovnako ako druhá Sevilla po triumfe 1:0 v Lyone.

Na snímke hráč Sportingu Bryan Ruiz oslavuje svoj gól v zápase F-skupiny futbalovej Ligy majstrov Sporting Lisabon - Legia Varšava v Porte 27. septembra 2016.

Domáca premiéra Leicesteru

Dánsky šampión FC Kodaň nastúpil na svoj druhý duel v G-skupine proti Clubu Bruggy bez slovenského reprezentanta Jána Greguša, ktorý videl pri remíze 1:1 v Porte červenú kartu. Za cenným víťazstvom 4:0 ho v utorok naštartoval hosťujúci obranca Stefano Denswil, ktorý v 54. minúte po centri sprava "upratal" loptu do vlastnej siete. Kodaň súpera dorazila ešte ďalšími tromi gólmi. Domáca premiéra v Lige majstrov vyšla Leicesteru City. Anglický šampión odohral doma štatisticky vyrovnanú partiu s FC Porto, v jeho prospech však zahral jediný presný zásah. Po centri Mahreza rozhodol v 25. minúte o troch bodoch pre "líšky" presnou hlavičkou Islam Slimani.