LIGA MAJSTROV: Do osemfinále Liverpool i Sevilla, Neapol iba do EL

Ilustračná snímka. Foto: TASRAP

Taliansky SSC Neapol s Marekom Hamšíkom prehral na pôde Feyenoordu Rotterdam 1:2 a zahrá si šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Bratislava 7. decembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool si zahrajú osemfinále Ligy majstrov 2017/2018. Postup z E-skupiny spečatili v stredu po domácej vysokej výhre 7:0 nad Spartakom Moskva. Medzi elitnú šestnástku sa kvalifikovali aj FC Sevilla, FC Porto a Šachtar Doneck. Taliansky SSC Neapol s Marekom Hamšíkom prehral na pôde Feyenoordu Rotterdam 1:2 a zahrá si šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Do jarného osemfinále už pred 6. kolom postúpili FC Barcelona, Bayern Mníchov, Besiktas Istanbul, Chelsea Londýn, Manchester City, Paríž St. Germain, obhajca trofeje Real Madrid a Tottenham Hotspur. V utorok ich doplnili Manchester United, FC Bazilej, Juventus Turín a AS Rím.

Neapol v F-skupine potreboval vyhrať v Holandsku a musel sa spoliehať na výhru Manchestru City v Charkove nad Šachtarom Doneck. Viedol už od 2. minúty, keď dorazil loptu do siete Piotr Zieliňski, ale domáci Nicolai Jörgensen v 33. minúte hlavou vyrovnal a v nadstavenom čase Jeremiah St Juste rozhodol o výhre Feyenoordu. Hamšík odohral celý zápas. Z postupu z druhého miesta sa radoval Doneck, ktorý uštedril City prvú prehru a zdolal ho 2:1.

Na Anfield Road LFC prevalcoval ruského majstra Spartak Moskva 7:0 a vyhral skupinu. Hetrikom sa blysol Brazílčan Coutinho. Z druhého miesta ide ďalej FC Sevilla, ktorý remizoval v Maribore 1:1. Spartak putuje do EL.

V G-skupine už mal postup istý Besiktas Istanbul z prvého miesta, potvrdil ho v Lipsku výhrou 2:1. FC Porto doma rozhodlo o triumfe nad Monacom už do polčasu, ktorý vyhralo 3:0. V druhom dejstve si "draci" už postup kontrolovali a zvíťazili napokon 5:2.

Tottenham Hotspur potvrdil post lídra H-skupiny domácim víťazstvom nad APOEL-om 3:0. Real Madrid doma zdolal Borussiu Dortmund 3:2, v súboji asistoval hlavnému českému rozhodcovi Pavlovi Královcovi Slovák Roman Slyško. Zverenci trénera Zinedina Zidana viedli 2:0, potom dva góly gabonského útočníka Pierrea-Emericka Aubameyanga znamenali vyrovnanie. O triumfe "bieleho baletu" rozhodol v 81. minúte Lucas Vázquez. Do EL vďaka lepšiemu skóre postúpil Dortmund.

Žreb osemfinále sa uskutoční v pondelok 11. decembra v Nyone.