< sekcia Šport

LIGA MAJSTROV: Fanúšikov Liverpoolu zbili a nechceli pustiť na štadión

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Liverpool sa momentálne snaží zistiť fakty o zaobchádzaní s fanúšikmi zo strany usporiadateľov FC Sevilla a miestnej polície na štadióne Ramona Sancheza Pizjuana.

Liverpool 22. novembra (TASR) - Anglický futbalový klub FC Liverpool prešetruje sťažnosti svojich fanúšikov, ktorých usporiadatelia a miestna polícia údajne nechceli pustiť na utorňajší duel Ligy majstrov na pôde FC Sevilla (3:3).

Viacero anglických fanúšikov uverejnilo na sociálnych sieťach sťažnosti na zlé zaobchádzanie pred vstupom na štadión a jedna žena tvrdila, že ju udreli. Vedenie klubu uviedlo, že správy od priaznivcov boli "podrobné a znepokojujúce". Uvádza portál BBC.

"Sme si vedomí, že prišlo k istým problémom so vstupom hosťujúcich fanúšikov na štadión," uvádza sa v stanovisku Európskej futbalovej únie (UEFA).

Liverpool sa momentálne snaží zistiť fakty o zaobchádzaní s fanúšikmi zo strany usporiadateľov a miestnej polície na štadióne Ramona Sancheza Pizjuana. "Bezpečnosť fanúšikov je naša prvoradá starostlivosť a máme v úmysle zhromaždiť všetky relevantné informácie predtým, ako budeme reagovať," uviedol klub.

Phil Rowan z fanúšikovského tábora Liverpoolu uviedol, že mu pred vstupom zobrali vlajku s tým, že je príliš politická a následne ju hodili po Anne Burgessovej, ktorú mal navyše udrieť jeden z policajtov. Ďalší fanúšik Craig Hannan sa sťažoval, že nestihol prvý gól duelu, napriek tomu, že prišiel 30 minút pred výkopom. Jeho kamarát sa na štadión údajne ani nedostal a ďalších mali zbiť.

V uplynulej sezóne prišlo v Seville k incidentom medzi miestnou políciou a priaznivcami Leicestru City, ktorí tvrdili, že do nich strieľali gumové projektily.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.