Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

LIGA MAJSTROV: PSG roztrhal Celtic, Barcelona postúpila do osemfinále

Na snímke vpravo hráč PSG Edinson Cavani oslavuje gól a tretí mužstva v zápase 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov vo futbale v B-skupine Paríž St. Germain - Celtic Glasgow v Paríži 22. novembra 2017. Foto: TASR/AP

Barcelončania začali stretnutie s Lionelom Messim na lavičke náhradníkov. Do hry prišiel krátko po zmene strán, ale ani on neprevážil misky váh stranu svojho tímu.

Bratislava 22. novembra (TASR) - Futbalisti FC Chelsea i FC Barcelona si zahrajú osemfinále Ligy majstrov 2017/2018. Úradujúci anglický šampión si postup zabezpečil v stredu ako prvý, víťazstvom v stretnutí 5. kola C-skupiny na ihrisku FK Karabach 4:0. Domáci dohrávali od 19. minúty bez vylúčeného Rašada Sadygova, dva góly strelil Willian, jeden pridali Eden Hazard aj Cesc Fabregas z pokutových kopov.

Večer sa k Chelsea nepripojil AS Rím. Postačila by mu už remíza na pôde Atletica Madrid, ale v Španielsku prehral 0:2. Atletico si zachovalo šancu na play off. V prvom zápase A-skupiny sa zrodilo domáce víťazstvo CSKA Moskva nad Benficou Lisabon 2:0. Manchester United by do osemfinále posunulo už akékoľvek bodové zaváhanie ruského klubu alebo aspoň remíza na ihrisku FC Bazilej. Na postup si musí počkať, pretože švajčiarskemu tímu podľahol 0:1 gólom v závere. Benfica s určitosťou skončí na štvrtej priečke.

Hráči United okrem toho prišli o stopercentnú bilanciu v skupinovej fáze, spomedzi stredajších aktérov má plný počet bodov už iba Paríž St. Germain v B-skupine. Na svojom štadióne zvíťazil nad Celticom Glasgow vysoko 7:1. Hostia síce otvorili skóre, ale Neymar (2 góly), Edinson Cavani a Kylian Mbappe už do prestávky otočili stav v prospech veľkého favorita a ten pridal v druhom polčase ďalšie tri góly. Bayern Mníchov mal tiež istú účasť v jarných bojoch, po víťazstve na trávniku Anderlechtu Brusel 2:1 môže stále obsadiť prvé miesto.

FC Barcelona je víťaz D-skupiny po bezgólovom šlágri na štadióne Juventusu Turín. Obhajca talianskeho titulu a finalista minulého ročníka Ligy majstrov figuruje pred posledným kolom na druhej pozícii o bod pred Sportingom Lisabon, ktorý doma zdolal a zároveň eliminoval Olympiakos Pireus (3:1).

Turínčania nastúpili bez zraneného obrancu Giorgia Chielliniho, nahradil ho Medhi Benatia. Katalánci začali stretnutie s Lionelom Messim na lavičke náhradníkov. Messi prišiel do hry krátko po zmene strán, ale ani on neprevážil misky váh na hosťujúcu stranu.