Plzeň remizovala v Azerbajdžane a postúpila do play off Ligy majstrov

V drese hosťujúcej Plzne celý zápas odchytal brankár slovenskej reprezentácie Matúš Kozáčik Foto: TASR/AP

Zverenci slovenského trénera Romana Pivarníka v prvom zápase doma remizovali 0:0. Postúpili tak do play off.

Bratislava 2. augusta (TASR) - V utorňajšej odvete 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 remizoval v Baku azerbajdžanský majster FK Karabach s českým šampiónom Viktoriu Plzeň 1:1.

Zverenci slovenského trénera Romana Pivarníka v prvom zápase doma remizovali 0:0. Postúpili tak do play off. V odvete síce inkasovali v 28. minúte, keď sa presadil Muarem Muarem. Päť minút pred koncom však vyrovnal hlavičkou Michael Krmenčík a rozhodol o postupe "Viktorky".

V drese hostí celý zápas odchytal brankár slovenskej reprezentácie Matúš Kozáčik, celých 90 minút odohral aj Patrik Hrošovský. V útoku Plzne nastúpil v základe Michal Ďuriš, ktorého v 79. minúte vystriedal jeho krajan Marek Bakoš. Isté je, že Plzeň si v pohárovej Európe zahrá až do decembra. Ak by aj nepostúpila do skupiny z play off, už má istotu základnej skupiny Európskej ligy UEFA 2016/2017.

Gruzínske Dinamo Tbilisi pod vedením slovenského kouča Juraja Jarábka prehralo doma s Dinamom Záhreb 0:1 a presunie sa do play off EL.

odveta 3. predkola LM 2016/2017:

FK Karabach - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
28. Muarem - 85. Krmenčík

/prvý zápas: 0:0, do play off postúpila Plzeň/
/za hostí M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský odohral celý zápas, M. Ďuriš hral do 79. min. a ŽK, keď ho vystriedal M. Bakoš + ŽK/

APOEL Nikózia - Rosenborg Trondheim 3:0 (0:0)
Góly: 90.+1 Gianniotas, 90.+6 Vander, 90.+9 de Vicenti
/prvý zápas: 1:2, do play off postúpil APOEL/

Dinamo Tbilisi - Dinamo Záhreb 0:1 (0:1)