Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Hráč Barcelony Lionel Messi. Foto: TASR/AP

Katalánci z druhého miesta na rivala a lídra Real Madrid strácajú jeden bod, úradujúci európsky šampión má však ešte dva zápasy k dobru.

Madrid 20. februára (TASR) - Vo večernom dueli majster FC Barcelona doma takmer stratil cenné body s nováčikom CD Leganes. O jeho výhre 2:1 rozhodol gólom z penalty v 89. minúte Lionel Messi, ktorý aj otvoril skóre v 4. minúte. Katalánci z druhého miesta na rivala a lídra Real Madrid strácajú jeden bod, úradujúci európsky šampión má však ešte dva zápasy k dobru.

Futbalisti Villarrealu zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 23. kola španielskej La Ligy na ihrisku Real Sociedad San Sebastian 1:0. O najtesnejšom triumfe rozhodol Samu Castillejo gólom v štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu.

V druhom zápase dňa zdolala doma pätnásta Valencia ôsme Bilbao 2:0.