Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Chelsea zdolala Everton, Tottenham vyhral derby nad Arsenalom

Na snímke hráč Tottenhamu Harry Kane oslavuje gól z 11 m v zápase 35. kola anglickej futbalovej Premier League Tottenham Hotspur - Arsenal Londýn 30. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Zverenci portugalského trénera Joeho Mourinha si tak skomplikovali šance skončiť do 4. miesta a vybojovať si účasť v Lige majstrov 2017/18.

Manchester 30. apríla (TASR) - Futbalisti Manchestru United zakopli v nedeľňajšom zápase 35. kola anglickej Premier League, keď pred vlastnými fanúšikmi len remizovali so Swansea City 1:1.

Domácich poslal do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu Wayne Rooney, ktorý premenil jedenástku, no jedenásť minút pred koncom riadneho času vyrovnal islandský stredopoliar Gylfi Sigurdsson parádnym priamym kopom.

"Červení diabli" tak natiahli sériu bez prehry v domácej súťaži na 25 zápasov, čo je nový klubový rekord. Na druhej strane však zverenci portugalského trénera Joseho Mourinha prišli o cenné body, ktoré ich mohli posunúť na tretie miesto tabuľky. Pred Liverpool i Manchester City.

Ich mestský rival totiž taktiež len remizoval na pôde zostupom ohrozeného Middlesbrough, ktoré figuruje na predposlednom mieste tabuľky. Hostia v zápase dvakrát prehrávali, no dokázali odpovedať. Najprv v 69. minúte vyrovnal na 1:1 z penalty Sergio Aguero a v 85. upravil na konečných 2:2 Gabriel Jesus.

Citizens tak figurujú na 4. mieste, keď nazbierali 66 bodov, rovnako ako tretí Liverpool. United má o bod menej a je piaty.

Pozíciu lídra si poistila londýnska Chelsea, ktorá zvíťazili na pôde siedmeho Evertonu 3:0. O góly sa v druhom polčase postarali Pedro, Gary Cahill a Willian. "Blues" majú na čele tabuľky štvorbodový náskok pred druhým Tottenhamom, ktorý zvíťazil v londýnskom derby nad Arsenalom 2:0.

Spurs rozhodli na domácom štadióne White Hart Lane za tri minúty druhého polčasu. V 55. sa dorážkou zblízka presadil Dele Alli a v 58. premenil pokutový kop Harry Kane. Arsenal je šiesty, no má zápas k dobru. Po tomto výsledku je jasné, že Tottenham po dlhých 22 rokoch skončí prvýkrát v tabuľke pred jeho veľkým rivalom.

Premier League - 35. kolo:

Manchester United - Swansea City 1:1 (1:0)
Góly: 45.+3 Rooney (z 11 m) - 79. Sigurdsson, 75.271 divákov.

FC Middlesbrough - Manchester City 2:2 (1:0)
Góly: 38. Negredo, 77. Chambers - 69. Aguero (z 11 m),85. Gabriel Jesus, 29.763 divákov.

FC Everton - Chelsea Londýn 0:3 (0:0)
Góly: 66. Pedro, 79. Cahill, 86. Willian, 39.595 divákov.

Tottenham Hotspur - Arsenal Londýn 2:0 (0:0)
55. Alli, 58. Kane (z 11 m), 31.811 divákov.