Streda 1. máj 2024

Manchestr United zvládol priamy súboj o šieste miesto

Alejandro Garnacho z Manchestru United počas zápasu s West Hamom v Manchestri 4. februára 2024. Foto: TASR/AP

V stretnutí o desiate miesto v Londýne bol zas úspešnejší Wolverhampton, ktorý vyhral na pôde Chelsea 4:2.

Londýn 4. februára (TASR) - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola anglickej Premier League nad West Hamom 3:0. Víťazný gól vsietil už po necelej polhodine hry Rasmus Höjlund a ďalšie dva pridal po prestávke Alejandro Garnacho. Domáci tak zvládli priamy súboj o šieste miesto a prerušili súperovu šnúru šiestich duelov bez prehry.

V stretnutí o desiate miesto v Londýne bol zas úspešnejší Wolverhampton, ktorý vyhral na pôde Chelsea 4:2. Hetrikom sa blysol Matheus Cunha, ktorý najprv odpovedal na úvodný gól v podaní Colea Palmera a po prestávke pridal ďalšie dva presné zásahy.

K Chelsea sa priblížil dvanásty Bournemouth, keď remizoval 1:1 s Nottinghamom. Ten sa vzdialil na dva body od zóny zostupu, no v nedeľňajšom zápase nevyužil početnú prevahu po vylúčení Philipa Billinga.

sumáre - 23. kolo:

AFC Bournemouth - Nottingham Forest 1:1 (1:1)

Góly: 5. Kluivert - 45. Hudson-Odoi. ČK: 84. Billing (Bournemouth)

FC Chelsea - Wolverhampton Wanderers 2:4 (1:2)

Góly: 19. Palmer, 86. Silva - 22., 63. a 82. Cunha (tretí z 11 m), 43. Disasi (vlastný)

Manchester United - West Ham United 3:0 (1:0)

Góly: 49. a 84. Garnacho, 23. Höjlund