< sekcia Šport

Martin Malík je novým šéfom českého futbalu, nahradil Miroslava Peltu

Miroslav Pelta. Foto: TASR - Michal Svítok

Peltu zadržala v máji polícia pre nezákonné rozdeľovanie štátnych dotácií a krátko na to rezignoval na post šéfa českého futbalu rezignoval.

Praha 12. decembra (TASR) - Novým predsedom Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) sa v utorok stal Martin Malík. Riaditeľa spoločnosti STES, ktorá zabezpečuje asociácii marketingové a televízne práva zvolili už v 1. kole hlasovania na mimoriadnom valnom zhromaždení riadiaceho orgánu v Prahe.

Na poste vymení Miroslava Peltu, ktorého zadržala v máji polícia pre nezákonné rozdeľovanie štátnych dotácií. Krátko na to Pelta na post šéfa českého futbalu rezignoval. Malík dostal v českej komore 120 hlasov, v moravskej ho volilo 55 delegátov. Jeho protikandidát Petr Fousek dostal 7 "českých" hlasov a 18 "moravských". Informoval portál idnes.cz.

"Potešil ma fakt, že aj napriek názorovým rozdielom, ste sa zvolením predsedu rozhodli podporiť futbal. Ten má vďaka tomu nové kompletné vedenie. Ďakujem za dôveru v tom rozsahu, že som bol zvolený v 1. kole. Vnímam to ako záväzok. Čaká nás veľa práce, iba vedenie ju nebude schopné zvládnuť, je to o nás všetkých, o futbalovom hnutí a ochote. Futbal je len jeden, nad naše preferencie, pocity a záujmy," povedal Malík.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.