Futbalisti SR 19 zdolali Turecko, postúpili do 2. fázy kvalifikácie ME

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Milan Malatinský. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Zverenci trénera Milana Malatinského zvíťazili nad domácim tímom 3:2.

Manavgat 13. novembra (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila vo svojom poslednom zápase v I. fáze kvalifikácie ME 2018 nad domácim Tureckom 3:2. Zverenci trénera Milana Malatinského vďaka triumfu vyhrali 13. skupinu a postúpili do II. fázy kvalifikácie spolu s druhým Tureckom.

Mladí Slováci sa po bezgólovom prvom polčase ujali vedenia v 50. minúte zásluhou Mateja Grešáka. O štyri minúty neskôr dostal červenú kartu domáci Recep Yemisci, no Turci dokázali v oslabení duel otočiť. V 67. minúte skóroval Abdülkadir Omur a minútu po ňom Güven Yalcin. Slováci využili početnú výhodu v záverečnej desaťminútovke. Na 2:2 vyrovnal Jozef Špyrka a v 87. minúte si dal vlastný gól Burak Kapacak.

Do II. fázy, tzv. Elite Round, postúpili prví dvaja.