Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

KVALIFIKÁCIA MS: Paulinho zničil hetrikom Uruguaj, Messi umlčal Čile

Brazílsky futbalista Paulinho, archívna snímka. Foto: TASR/AP Photo

Brazília po siedmom kvalifikačnom triumfe v rade zvýšila svoj náskok pred druhým Uruguajom už na sedem bodov.

Montevideo 24. marca (TASR) - Futbalisti Brazílie zvíťazili v šlágri 13. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 nad domácim Uruguajom 4:1 a upevnili si pozíciu na čele tabuľky. Hrdinom duelu na Estadio Centenario v Montevideu bol stredopoliar "kanárikov" Paulinho, ktorý sa blysol hetrikom, ďalší gól hostí pridal Neymar. Brazília po siedmom kvalifikačnom triumfe v rade zvýšila svoj náskok pred druhým Uruguajom už na sedem bodov a priblížila sa k zisku miestenky na budúcoročný finálový turnaj v Rusku.

Uruguaj sa pred vyše 60-tisícovým frenetickým davom ujal vedenia, keď brankár Alisson zachraňoval svoj "kiks" nedovoleným zákrokom na Edinsona Cavaniho a útočník parížskeho St. Germain premenenou jedenástkou v 9. minúte poslal svoj tím do vedenia. Brazília prvýkrát pod vedením Titeho prehrávala, ale napokon sa štyrmi gólmi postarala o famózny obrat. Mužom zápasu bol autor hetriku Paulinho. "Ani v najdivokejšom sne by som niečo také nečakal. Streliť tri góly na pôde súpera, ktorý pred zápasom s nami nazbieral v domácom prostredí plný počet bodov, je úžasný pocit. Sme na najlepšej ceste postúpiť na majstrovstvá sveta, ale musíme zostať koncentrovaní," vyhlásil legionár čínskeho Kuang-čou Evergrande.

Na tretie miesto poskočila Argentína, ktorá zdolala doma Čile 1:0. Jediný gól "albicelestes" strelil v 16. minúte z pokutového kopu Lionel Messi. "Výsledok považujem za nespravodlivý. Dokázali sme ustrážiť najväčšie hviezdy súpera a sami sme si zaslúžili streliť aspoň gól. Remíza by zápasu svedčala viac," uviedol tréner Čile Juan Antonio Pizzi. V ďalšom kole sa Argentínčania predstavia v utorok večer SELČ v La Paze proti Bolívii, na pôde ktorej dokázali naposledy zvíťaziť pred dvanástimi rokmi. Favoritovi bude chýbať dvojica potrestaných hráčov - Javier Mascherano a Gonzalo Higuain, okrem toho sa bude musieť vyrovnať s extrémnou nadmorskou výškou.

Štvrtá v tabuľke juhoamerickej kvalifikácie je Kolumbia, ktorú v dueli s Bolíviou (1:0) spasil James Rodriguez. Tomu síce v 83. minúte chytil brankár Lampe penaltu, ale stredopoliar Realu Madrid bol najrýchlejšie pri vyrazenej lopte a pohotovo ju upratal do brány.

Na piatu priečku, ktorá znamená postup do interkontinentálnej baráže proti tímu z oceánskej zóny, klesol Ekvádor. Ten prehral v Asuncióne s domácim Paraguajom 1:2.