Slovenské futbalistky prehrali v kvalifikácii MS s Holandskom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

S veľkým favoritom držali Slovenky dlho vyrovnaný stav, no o triumfe domácich rozhodla v druhej minúte nadstaveného času Lieke Martensová.

Heerenveen 13. júna (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky prehrali aj vo svojom šiestom zápase 3. skupiny kvalifikácie MS 2019 žien, keď podľahli v Heerenveen lídrovi tabuľky Holandsku tesne 0:1. S veľkým favoritom držali dlho vyrovnaný stav, no o triumfe domácich rozhodla v druhej minúte nadstaveného času Lieke Martensová. Slovensko figuruje bez bodu na poslednej priečke tabuľky.

Najbližší kvalifikačný zápas odohrajú Slovensky 31. augusta 2018 s Nórkami.

3. skupina:

/Heerenveen/

Holandsko - SLOVENSKO 1:0 (0:0)

Gól: 90.+2 Martensová, ŽK: 59. Spitseová – 9. Škorvánková, 23. Haršányová. Rozhodovala: Maradonová (Šp.)

Holandsko: Van Veenedaalová – Van Lunterenová, Van der Gragtová, Janssenová, Wormová (77. R. Jansenová) – Groenenová, Spitseová, Van de Donková – Van de Sandenová, Beerebsteynová (87. E. Jansenová), Martensová

SR: Korenčiová – Zdechanová (83. Kopčová), Haršanyová, Fischerová, Vojteková – Šušolová, Bíróová – Fabová, Bartovičová, Hmírová – Škorvánková

Hlas (SFZ):

Ivan Hucko, tréner SR: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, plnili sme všetky úlohy, ktoré sme si povedali. V obrannej fáze to bolo naozaj veľmi dobré. Trošku nám škrípe útočná fáza. Aj tak musím dať klobúk dole pred dievčatami. Odohrali vynikajúci zápas a boli takmer rovnocenný súper majsterkám Európy. To už o niečom hovorí!"