Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Zlatú loptu pre najlepšieho hráča MS získal Luka Modrič

Na snímke vľavo Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu 21. MS v Rusku získal chorvátsky stredopoliar Luka Modrič, za najlepšieho mladého hráča MS ocenili francúzskeho stredopoliara Kyliana Mbappého (vpravo). Foto: TASR/AP

Pred štyrmi rokmi v Brazílii vyhral Zlatú loptu strieborný Argentínčan Lionell Messi.

Moskva 15. júla (TASR) - Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu 21. MS v Rusku získal chorvátsky stredopoliar Luka Modrič.

Po finálovej prehre s Francúzskom (2:4) sa jeho tímu ušli iba strieborné medaily, no špílmacher Realu Madrid sa na turnaji prezentoval skvelými výkonmi. Aj preto mu Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) udelila cenu pre najlepšieho zo všetkých aktérov. Pred štyrmi rokmi v Brazílii vyhral Zlatú loptu strieborný Argentínčan Lionell Messi.

Najlepším brankárom šampionátu sa stal Belgičan Thibaut Courtois, ktorý priviedol Belgičanov k historickým bronzovým medailám.

Technická komisia FIFA vybrala za najlepšieho mladého hráča MS francúzskeho stredopoliara Kyliana Mbappého, ktorý na tróne v tejto kategórii nahradil krajana a terajšieho spoluhráča Paula Pogbu.