< sekcia Šport

Polícia vyšetruje taxikára z dopravnej nehody v Moskve

Záchranári a policajti zasahujú na mieste, kde taxík vrazil do ľudí v centre ruskej metropoly Moskva v sobotu 16. júna 2018. Taxikár , zaspal za volantom a omylom šliapol na plynový pedál. Foto: TASR/AP

Mestská polícia zverejnila v nedeľu video z vypočúvania, na ktorom taxikár kirgizského pôvodu tvrdí, že počas jazdy zaspal, pričom nechtiac šliapol na plynový pedál.

Moskva 17. júna (TASR) – Moskovská polícia vyšetruje taxikára, ktorý v sobotu podvečer vošiel s vozidlom na chodník v blízkosti Červeného námestia a zranil ôsmich chodcov vrátane dvoch podporovateliek Mexika na futbalových MS v Rusku.

Mestská polícia zverejnila v nedeľu video z vypočúvania, na ktorom taxikár kirgizského pôvodu tvrdí, že počas jazdy zaspal, pričom nechtiac šliapol na plynový pedál. Podľa vlastných slov nespal 20 hodín a z miesta nehody chcel ujsť, pretože sa bál, že by ho zabili nahnevaní svedkovia.

Polícia nekomentovala, či v dôsledku incidentu príde k sprísneniu bezpečnostných opatrení na šampionáte, vylúčila však teroristický motív. Podľa niektorých médií mohol byť vodič pod vplyvom alkoholu. Mexické veľvyslanectvo informovalo agentúru AP, že dve zranené ženy nepotrebovali hospitalizáciu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.