< sekcia Šport

Rabiot požiadal FFF, aby ho vyškrtli zo zoznamu náhradníkov na MS

Adrien Rabiot, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Úradujúci vicemajstri Európy Francúzi začnú šampionát v Rusku v základnej C-skupine zápasom proti Austrálii 16. júna.

Paríž 23. mája (TASR) - Francúzsky futbalový stredopoliar Adrien Rabiot z Paríža St. Germain sa stále nevie vyrovnať s absenciou v konečnej nominácii "Les Bleus" na MS 2018 v Rusku. Ako v stredu informovala agentúra AP, sám hráč požiadal vedenie národnej federácie (FFF), aby jeho meno vyňala zo zoznamu oficiálnych náhradníkov. Tí by mohli na mundial ísť v prípade zranenia niektorého z 23 vybraných reprezentantov.

Tréner Francúzska Didier Deschamps sa prekvapujúco rozhodol na úkor 23-ročného Rabiota uprednostniť štítového stredopoliara Stevena Nzonziho z FC Sevilla. Dôvodom mali byť jeho nepresvedčivé výkony v národnom drese. "Adrienove výkony za Francúzsko nedosahovali tú úroveň, akú v tejto sezóne predvádzal v drese jeho zamestnávateľa PSG," vyjadril sa Deschamps.

Rabiota, ktorý má na konte 6 reprezentačných štartov, však Deschamps vybral do pozície čakateľov. S tým sa ale hráč nezmieril a federáciu požiadal o vyškrtnutie jeho mena zo zoznamu náhradníkov. Podľa periodika L'Equipe toto rozhodnutie urobil Rabiot sám, pričom sa mu nepáčila ani malá podpora od jeho klubu vo veci nominácie.

Úradujúci vicemajstri Európy Francúzi začnú šampionát v Rusku v základnej C-skupine zápasom proti Austrálii 16. júna. O päť dní neskôr nastúpia proti Peru a účinkovanie v skupine uzavrú duelom proti Dánsku 26. júna.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.