< sekcia Šport

Na futbalových MS 2018 v Rusku prvý raz využijú videorozhodcu

Ruský prezident Vladimir Putin (uprostred vpravo) a prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino držia trofej pre víťaza futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku na slávnostnom ceremoniáli na štadióne Lužniki 9. septembra 2017 Moskve. Foto: TASR/AP

FIFA sa v piatok uzniesla na použití videoasistenta.

Berlín 16. marca (TASR) - Na tohtoročných futbalových MS v Rusku po prvý raz v histórii svetových šampionátov využijú videorozhodcu. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) v piatok oficiálne schválila použitie videoasistencie (VAR).

"FIFA sa v piatok uzniesla na použití videoasistenta. Dôležité je teraz školenie rozhodcov v hladkej komunikácii. To nám prezident FIFA prisľúbil," cituje agentúra dpa slová prezidenta nemeckého zväzu DFB Reinharda Grindela.

FIFA tak sleduje líniu prezidenta Gianniho Infantina, ktorý je napriek problémov v testovacej fáze na vlaňajšom Pohári konfederácií stúpencom používania videorozhodcu.

"Sme skutočne šťastní z tohto rozhodnutia. Náš šport bude férovejší a transparentnejší, potrebujeme kráčať s dobou," povedal podľa agentúry AP Infantino.

"FIFA sa v piatok uzniesla na použití videoasistenta. Dôležité je teraz školenie rozhodcov v komunikácii. To nám prezident FIFA prisľúbil," cituje agentúra dpa slová prezidenta nemeckého zväzu DFB Reinharda Grindela.

VAR sa nevyhol viacerým chybám počas 18 mesačného testovania. Systém bol súčasťou Pohára konfederácii 2017, nemeckej Bundesligy a talianskej Serie A. "Je zrejmé, že tento systém nie je 100-percentne dokonalý. Chceme však prostredníctvom neho pomáhať," doplnil Infantino.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.