Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Muchov debut v PL víťazný, ManUtd nezaváhal

Sinji Kagawa si v sobotu v drese Manchestru United pripísal na konto hetrik. Foto: TASR/AP

Slovenský brankár Ján Mucha zažil premiéru v Premier League po dvoch rokoch v Evertone. Inkasoval v nej iba raz.

Londýn 2. marca (TASR) - Slovenský futbalový brankár Ján Mucha z FC Everton po takmer troch rokoch absolvoval debut v Premier League a hneď s podtitulom víťazný.

V sobotňajšom zápase si zverenci Davida Moyesa poradili s Readingom 3:1. Mucha inkasoval iba raz, keď ho v 84. minúte prekonal stredopoliar Hal Robson-Kanu.

Líder z Manchestru nezaváhal doma s Norwich City a vyhral presvedčivo 4:0. O plný bodový zisk sa postaral hetrikom japonský ofenzívny stredopoliar Šindži Kagawa. V 90. minúte sa do listiny strelcov zapísal ešte Wayne Rooney, ktorý dal bodku za stretnutím. "Červení diabli" si so 71 bodmi držia pozíciu lídra Premier League.

Kagawa sa stal prvým hráčom z Ázie, ktorý strelil hetrik v najvyššej anglickej súťaži.

Jeho výkon o pár hodín neskôr napodobnil uruguajský kanonier Luis Suarez, ktorý hetrikom priviedol FC Liverpool k víťazstvu na pôde Wiganu 4:0. V drese "Reds" sa trafil aj Stuart Downing.

Chelsea Londýn na Stamford Bridge zdolala West Bromwich Albion 1:0. Tri body pre "The Blues" vydrel Demba Ba.

Futbalisti posledného Queens Park Rangers dali trénerovi Harrymu Redknappovi pekný darček k 66. narodeninám, keď našli recept na Southampton a vyhrali tesne 2:1.