Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Mesut Özil sa teší po strelení gólu Foto: TASR/AP

Futbalisti Southamptonu okúsili po šiestich zápasoch trpkosť prehry, keď na domácom trávniku podľahli Swansea City 0:1.

Londýn 1. február (TASR) - V 23. kole anglickej futbalovej Premier Legaue zvíťazil Arsenal Londýn na domácom trávniku nad Aston Villou vysoko 5:0. Futbalisti Southamptonu okúsili po šiestich zápasoch trpkosť prehry, keď na domácom trávniku podľahli Swansea City 0:1. O jediný gól zápasu sa postaral v 83. min Jonjo Shelvey.

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili v sobotňajšom zápase 23. kola anglickej Premier League na ihrisku Hull City 3:0. Pre trénera hostí Johna Carvera to bolo prvé víťazstvo v novej funkcii. Hull po ďalšej prehre zostal na 18. priečke v tabuľke a v najbližších týždňoch ho čaká náročný boj o záchranu v najvyššej súťaži.

FC Liverpool si poradil na domácom trávniku s West Hamom United 2:0. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre krátko po zmene strán Raheem Sterling, ktorý využil presnú prihrávku od Philippa Coutinha. Brazílsky tvorca hry asistoval aj na druhý gól "the Reds", keď po jeho centri skóroval Daniel Sturridge. Anglický reprezentant sa strelecky presadil vo svojom prvom zápase po štvormesačnej pauze zavinenej zranením kolena. Jeho slovenský spoluhráč Martin Škrtel odohral v strede domácej obrany celý zápas. Liverpool zaznamenal jedenáste víťazstvo v sezóne, v tabuľke preskočil práve West Ham a dostal sa na siedme miesto.

Futbalista Liverpoolu Slovák Martin Škrtel (vľavo) a hráč West Ham United Andy Carroll bojujú o loptu

Uspel aj Manchester United, "červení diabli" z Old Trafford si bez problémov poradili s Leicestrom City (3:1). O svojom triumfe rozhodli domáci už v prvom polčase, ktorý po presných zásahoch Robina van Persieho, Radamela Falcaa a vlastnom góle Wesa Morgana vyhrali 3:0.

Šláger sobotňajšieho programu medzi lídrom súťaže FC Chelsea a druhým tímom v tabuľke Manchestrom City sa skončil remízou 1:1. Góly padali tesne pred polčasovou prestávkou. Skóre otvoril v 42. minúte domáci Loic Remy. Obhajcom titulu stačili na vyrovnanie tri minúty, keď sa presadil David Silva. Londýnčania si tak po nerozhodnom výsledku udržali na čele súťaže päťbodový náskok.

Víťazstvo Stoke City nad Queens Park Rangers 3:1 zariadil troma gólmi útočník Jonathan Walters.