Oscara previezli do nemocnice s podozrením na otras mozgu

Futbalista Chelsea Londýn Oscar. Foto: TASR/AP

Oscar utrpel zranenie po tom, ako ho pri prieniku do šestnástky zasiahol brankár "kanonierov" David Ospina.

Londýn 26. apríla (TASR) - Brazílsky futbalista Oscar nedohral nedeľňajšie londýnske derby medzi jeho Chelsea a Arsenalom (0:0). S podozrením na otras mozgu ho po prvom polčase previezli do nemocnice.

Oscar utrpel zranenie po tom, ako ho pri prieniku do šestnástky zasiahol brankár "kanonierov" David Ospina. Po krátkom ošetrení hlavy pokračoval v zápase, ale do druhého polčasu už nenastúpil, keď ho vystriedal Didier Drogba. Tréner Chelsea Jose Mourinho po zápase povedal, že za Ospinov zákrok mal rozhodca Michael Oliver odpískať pokutový kop. "Oscara cez polčas previezli do nemocnice. Čakáme na diagnózu, nevieme, či to je otras mozgu," dodal Mourinho.

Chelsea si po výsledku 0:0 udržala vedenie v tabuľke. Na čele Premier League má 10-bodový náskok a dva zápasy k dobru.