Futbalista Zlatan Ibrahimovič (vpravo) z Paríža Saint German sa raduje so spoluhráčmi z gólu proti SC Bastia počas zápasu 20. kola najvyššej francúzskej futbalovej ligy 8. januára 2016 v Paríži. Foto: TASR/AP

Na čele tabuľky majú priebežne 22-bodový náskok pred druhým AS Monaco.

Paríž 9. januára (TASR) - Futbalisti francúzskeho šampióna Paríža Saint Germain vstúpili do nového kalendárneho roka víťazstvom. V piatkovom dueli 20. kola Ligue 1 zdolali doma SC Bastia 2:0, zaznamenali sedemnásty triumf v sezóne a na čele tabuľky majú priebežne 22-bodový náskok pred druhým AS Monaco.

O "povinnom" víťazstve rozhodli za favorita dvaja brazílski legionári v priebehu prvého polčasu. Tesne pred uplynutím polhodiny hry otvoril skóre Thiago Silva a v 39. minúte pridal druhý gól Maxwell.

Ligue 1 - 20. kolo:
Paríž Saint Germain - SC Bastia 2:0 (2:0)
Góly: 29. Silva, 39. Maxwell