Manchester United padol doma so Southamptonon, Leicester na čelo

TASR, 23. januára 2016 16:51, aktualizované 23. januára 20:34

Gólové hody boli na ihrisku Norwichu, kde Liverpool vyhral 5:4 gólom gólom z 90.+5. minúty.

Futbalista Southamptonu Charlie Austin (uprostred) sa teší po strelení gólu proti Manchesteru United Foto: TASR/AP
Londýn 23. januára (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 23. kola anglickej Premier League na ihrisku Norwichu 5:4. "The Reds" sú stále bez zraneného slovenského obrancu Martina Škrtela. Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa získali plný bodový zápis vďaka gólu Adama Lallanu v 90.+5 minúte.

Na štadióne na Carrow Road to bola poriadna prestrelka a dráma najmä v posledných sekundách. Hostia po polčase prehrávali 1:2, v druhom polčase na 3:1 pre Norwich zvýšil Wesley Hoolahan z penalty. Liverpool ale potom strelil tri góly. V 90.+2 minúte však vyrovnal Kamerunčan Sebastien Bassong a zdalo sa, že sa body podelia, ale Lallana bol proti a rozhodol strelou do pravého horného rohu domácej brány.

Futbalista Adam Lallana (tretí zľava) z Liverpoolu sa raduje z rozhodujúceho gólu na 5:4 so spoluhráčmi a trénerom Jürgenom Kloppom v zápase 23. kola anglickej Premier League proti Norwich City 23. januára 2016 v Norwichi. Foto: TASR/AP

Manchester United prehral na Old Trafford so Southamptonom 0:1, Leicester doma zdolal Stoke City hladko 3:0 a je na čele.