Real zdolal Barcelonu 2:1, získal Španielsky pohár

Futbalista Realu Gareth Bale (vľavo) sa teší po strelení víťazného gólu Foto: TASR/AP

Katalánskemu klubu tak po prehre vo finále národného pohára a vypadnutí z Ligy majstrov 2013/2014 hrozí, že po prvý raz od roku 2008 zostane bez trofeje.

Valencia 16. apríla (TASR) - Futbalisti Realu Madrid sa stali víťazmi 110. ročníka Španielskeho kráľovského pohára, keď vo finále na štadióne Mestalla zdolali FC Barcelonu 2:1. Vo Valencii sa hral už 228. oficiálny zápas EL Clasico, pričom "biely balet" doteraz vyhral 91-krát a Barcelona sa tešila 89-krát, 48-krát skončil súboj remízou. Katalánskemu klubu tak po prehre vo finále národného pohára a vypadnutí z Ligy majstrov 2013/2014 hrozí, že po prvý raz od roku 2008 zostane bez trofeje.

Biely balet bez Ronalda

V tradičnom súboji mal najskôr Bale dva strelecké pokusy, ale gól padol až v 11. minúte. Po rýchlom brejku Realu a situácii na hranici ofsajdu sa k lopte dostal Di Maria a krížnou prízemnou strelou prekonal Pinta - 0:1. V 20. minúte Iniesta našiel medzi tromi hráčmi Fabregasa, ten poslal prihrávku na pravú strane Neymarovi do gólovej šance, ale Brazílčanovi chýbali azda dva kroky, aby doklepol loptu do siete. Aj v ďalších minútach sa útoky striedali na obe strany, ale keďže i ofenzívni hráči poctivo bránili, gólové šance sa rodili ťažko. Až v 42. minúte mieril z hranice šestnástky tesne vedľa Messi, ale inak Barcelona toho v prvom polčase veľa nepredviedla.

Na snímke vľavo zranený portugalský útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo upravuje kravatu brazílskemu spoluhráčovi Marcelovi Vieirovi na tribúne pred začiatkom finále španielskeho futbalového Kráľovského pohára Real Madrid - FC Barcelona vo Valencii v stredu 16. apríla 2014.

Trofej vystrieľal Bale

"Biely balet" hrajúci bez kanoniera Ronalda mal aj po zmene strán prvú šancu, ale Bale svoj únik gólom nezakončil a tesne nad brvno mierila aj jeho následná delovka. Následne Pinto s námahou vytlačil Benzemov pokus a potom už udrelo na druhej strane. Po rohovom kope nechal Pepe voľného Bartru a ten hlavou vyrovnal -1:1. Barcelona sa vrátila do hry a zápas začal mať vyššie tempo. V 81. minúte sa Modričova strela z 20 metrov tesne obtrela o žrď barcelonskej brány. Len o malú chvíľu predviedol šprint cez polovicu ihriska Bale, obehol okolo Bartru a zblízka prekonal aj Pinta, ktorému lopta prešla medzi nohy - 1:2. V 90. minúte mohol vyrovnať Neymar, ale ten čistej šanci mieril do žrde.