Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Nováčik z Middlesbrough zvíťazil na pôde Sunderlandu 2:1

hristian Stuani (vpravo) z Middlesbroughu strieľa svoj prvý gól počas zápasu 2. kola anglickej Premier League proti Sunderlandu 21. augusta 2016 v Sunderlande. Foto: TASR/AP
Futbalista Arsenalu Mesut Özil (vľavo) a hráč Leicesteru City Andy King bojujú o loptu Foto: TASR/AP

Nováčika súťaže poslal v prvom polčase do dvojgólového vedenia Uruguajčan Christian Stuani.

Londýn 20. augusta (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 2. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Middlesbrough na pôde Sunderlandu 2:1. Nováčika súťaže poslal v prvom polčase do dvojgólového vedenia Uruguajčan Christian Stuani. Domácim sa podarilo v druhom polčase len znížiť na rozdiel jedného gólu zásluhou Patricka van Aanholta.

West Ham United zvíťazil nad Bournemouthom 1:0, keď jediný gól zápasu strelil v 85. min Michail Antonio.

V úvodnom sobotňajšom zápase 2. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil Manchester City na ihrisku Stoke City 4:1, keď po dva góly "Citizens" strelili argentínsky útočník Sergio Agüero a striedajúci Duran Nolito.

FC Liverpool po úspešnom vstupe do nového ročníka Premier League, keď vyhral nad Arsenalom 4:3, nestačil na nováčika súťaže FC Burnley, ktorému podľahol 0:2. Skóre zápasu otvoril už v 2. min waleský reprezentant Sam Vokes a na 2:0 ešte v prvom polčase zvýšil Andre Gray. Tottenham Hotspur dlho nedokázal nájsť recept na prekonanie obrany Crystal Palace a o gólové odkliatie "kohútov" sa postaral až v 83. min Victor Wanyama.

Londýnska Chelsea zvíťazila na pôde Watfordu 2:1, keď na gól domáceho Etienna Capouea dokázali odpovedať striedajúci Michy Batshuayi a Diego Costa. Everton si odváža tri body z ihriska West Bromwich Albion, keď výhru 2:1 gólovo zariadili Kevin Mirallas a Gareth Barry.

V záverečnom sobotňajšom zápase remizoval úradujúci majster Leicester City s Arsenalom 0:0 a obe mužstvá si pripísali na svoje konto prvý bod v novom ročníku Premier League.

Sergio Agüero (vľavo) z Manchestru City strieľa gól z penalty počas zápasu 2. kola anglickej futbalovej Premier League proti Stoke City 20. augusta 2016 v Stoke-on-Trente.