Ramos po červenej karte v El Clasico dostal dištanc na jeden zápas

Na snímke hráč Realu Sergio Ramos, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Real doma prehral s FC Barcelona 2:3 a Ramos musel predčasne z ihriska v druhom polčase za škaredý zákrok na Lionela Messiho.

Madrid 26. apríla (TASR) - Kapitán futbalistov Realu Madrid Sergio Ramos dostal za červenú kartu vo víkendovom El Clasico jednozápasový dištanc. Real doma prehral s FC Barcelona 2:3 a Ramos musel predčasne z ihriska v druhom polčase za škaredý zákrok na Lionela Messiho.

Po faule a okamžitej červenej karte v 77. minúte sa domáci obranca dostal do verbálnej výmeny názorov s hráčmi rivala, pri odchode z ihriska ešte ironicky zatlieskal. Podľa jeho slov po zápase jeho gestá patrili stopérovi "Barcy" Gerardovi Piquemu a nie hlavnému rozhodcovi.

Ramos tak nebude môcť hrať v stredajšom večernom súboji 34. kola La Ligy na ihrisku Deportiva La Coruňa (21.30 SELČ). Obhajca Barcelona sa po triumfe v Madride dostal na čelo tabuľky, má rovnaký počet bodov ako druhý Real, no "biely balet" má zápas k dobru.