Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Dvadsaťjednotka zdolala v príprave Česko 2:0, Hapal vytiahol žolíka

Na snímke radosť hráčov Slovenska po strelení gólu, vpravo strelec gólu na 1:0 Filip Ďuriš a vľavo strelec gólu na 2:0 Dávid Ivan v prípravnom zápase Slovensko "21" - Česko "21" v Senici 29. apríla 2015 . Foto: TASR/Lukáš Grinaj

O góly domácich sa na štadióne fortunaligového FK Senica postarali Filip Ďuriš a Dávid Ivan.

Senica 29. apríla (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zdolala v stredajšom prípravnom stretnutí českých rovesníkov 2:0. O góly domácich sa pred 1584 divákmi na štadióne fortunaligového FK Senica v druhom polčase postarali Filip Ďuriš a Dávid Ivan.

Slovenskí reprezentanti sa v úvodných minútach na trávniku prevažne len hľadali, kým sebavedomejší súper bol futbalovejší a zdobila ho aj kompaktná defenzíva. Tú sa domácemu tímu nepodarilo v prvom dejstve prelomiť, pričom si nevypracoval ani jednu streleckú príležitosť do priestoru brány. Zápasu chýbal náboj a hoci boli Slováci v závere polčasu aktívnejší a lepší na lopte, Zimu v českej bráne neohrozili.

Po prestávke poslali oba tímy na trávnik čerstvé sily. Ťah vyšiel predovšetkým domácemu trénerovi Pavlovi Hapalovi, ktorého striedajúci žolík Ďuriš dostal ideálnu prihrávku sprava od Čmelíka a úspešným sklzom otvoril skóre - 1:0. V 56. minúte mohol na neho nadviazať Lupčo, ktorému sa lopta po hlavičke odrazila od súpera na volej, no ten skončil tesne vedľa brány. Po hodiny hry sa prihlásili o slovo aj Česi. Najskôr ich o vyrovnanie obral ofsajdový verdikt a v 64. minúte vytesnil Holzerovu technickú strelu na roh Chovan. V ďalšom priebehu duelu sa hra rozprúdila a Slováci potvrdili víťazstvo druhým gólom. Čmelík sedem minút pred koncom naservíroval loptu Ivanovi, ktorý v sklze upravil na konečných 2:0.

Slovensko "21" - Česko "21" 2:0 (0:0)
52. Ďuriš, 83. Ivan. Rozhodoval: Vučkov (Chorv.), bez kariet, 1584 divákov

zostavy a striedania:

SR "21": Chovan - Šatka, Niňaj, Škriniar, Chvátal - Huk (46. Lupčo) - Brigant (46. Ďuriš), Ivan (93. Šafranko), Chrien (46. Káčer), Mihalík (46. Čmelík) - Zreľák

ČR "21": Zima - Vraštil, Kaša, Karafiát, Matějů (46. Barák) - Fulnek (46. Souček), Čermák (71. Nerad), Hrubý, Holzer (71. Barák) - Ševčík (46. Shejbal) - Chorý (49. Byrtus)

Pavel Hapal, tréner SR "21": "Viazla nám kombinácia. Neboli sme takí presní ako v uplynulých dueloch proti Nórom a Ukrajine. Na druhej strane, vždy si vážim víťazstvo viac, keď to tímu nejde. Hrali sme pozornejší v defenzíve, pretože Čechom sa nepodarilo vytvoriť si väčší tlak, hoci nás pri gólovej šanci podržal aj brankár."

Pavel Hoftych, tréner ČR "21": "Bola to vhodná previerka pre oba tímy. Hoci sa ešte len zohrávajú, pre nás to bola výborná konfrontácia. V zápase proti Slovensku je tam vždy aj trošku viac emócií. Bolo to vcelku vyrovnané, niekedy sme boli lepší my, inokedy oni. Slovenské mužstvo bolo dôraznejšie v šestnástke, a to rozhodlo."
.

Na snímke základná jedenástka Slovenska 21 zľava dole kapitán Adam Zreľák, Milan Škriniar, Tomáš Brigant, Juraj Chvátal, Dávid Ivan, zľava hore brankár Adrián Chovan, Tomáš Huk, Branislav Niňaj, Ľubomír Šatka, Martin Chrien a Jaroslav Mihalík pred prípravným zápasom Slovensko "21" - Česko "21" v Senici 29. apríla 2015.

Na snímke tréner Česka Pavel Hoftych v prípravnom zápase Slovensko "21" - Česko "21" v Senici 29. apríla 2015.