< sekcia Šport

Slovenky začali kvalifikáciu MS 2019 vysokou prehrou proti Nórsku

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slovenská futbalová reprezentácia sa po zápase v Nórsku predstaví najbližšie doma 24. októbra v seneckom NTC proti Írkam.

Sarpsborg 19. septembra (TASR) - Slovenské futbalistky vstúpili v utorok do kvalifikácie MS 2019 vo Francúzsku vysokou prehrou 1:6 v Nórsku. V meste Sarpsborg zverenky trénera Zsolta Pakuszu inkasovali od favorita už v prvom polčase šesť gólov, v druhom dejstve sa na ich strane presadila Klaudia Fabová.

Nórky zaknihovali druhú výhru, už minulý týždeň zdolali tiež doma Severné Írsko 4:1. Slovenky sa v 3. kvalifikačnej skupine okrem týchto súperov skonfrontujú ešte s Írskom a Holandskom. Slovenská reprezentácia sa po zápase v Nórsku predstaví najbližšie doma 24. októbra v seneckom NTC proti Írkam.

3. skupina:

Nórsko - SR 6:1 (6:0)
Góly:
27. a 42. G. Hansenová (druhý z 11 m), 4. Utlandová, 9. Thorsnesová, 21. Reitenová, 37. Mjeldeová (z 11 m) - 55. Fabová, ŽK: Haršanyová (SR), rozhodovala: Karagiorgiová (Cyp.)

zostavy a striedania:

Nórsko: Hjelmsethová - Woldová, Reinasová-Pettersenová, Thorisdottirová, Heglandová-Mindeová - G. Hansenová (82. Haaviová), Mjeldeová, Spordová (70. S. Hansenová), Reitenová (70. Maanumová) - Thorsnesová, Utlandová

SR: Korenčiová - Šušková, Haršanyová, Bíróová, Vojteková - Bartovičová, Škorvánková, Ondrušová (76. Šušolová) - Hmírová, Fabová - Maťavková (68. Líšková)

hlasy po zápase (zdroj: www.futbalsfz.sk):

Zsolt Pakusza, tréner Slovenska: "Domáce hráčky hrali v prvom polčase veľmi dobre. To musíme uznať bez debaty. Celý zápas hrali veľmi útočne a prezentovali sa vynikajúcim futbalom. My sme naopak hrali zle. Tie góly, ktoré domáce strelili, sme im veľmi ľahko umožnili. Toto je veľkým sklamaním. Treba športovo uznať, že v prvom polčase niektoré naše hráčky doslova vybuchli. Druhý polčas sme toho veľa nezmenili, ale hráčkam sme v kabíne povedali, aby hrali na maximum svojich možností a hrali aktívnejšie i dôraznejšie a tým náš výkon bol diametrálne lepší. To, že sme vyhrali druhý polčas, nebolo tým, že by Nórky hrali slabšie a upustili zo svojej hry, ale bolo to naozaj našim zlepšeným výkonom. Okrem gólu sme mali aj ďalšie šance. Práve na druhom polčase u súpera z prvého koša musíme stavať v ďalších zápasoch. Ak budeme hrať takto aj proti Írsku, tak môžeme rozmýšľať o lepšom výsledku."

Martin Sjögren, tréner Nórska: "Vyhrali sme oba naše úvodné zápasy, čo je veľmi dôležité. Proti Slovensku sme hrali fantastický futbal vo všetkých fázach hry. Boli sme výborní v útoku i v obrane. Náš výkon v druhom polčase mal klesajúcu tendenciu, ale výsledok 6:1 je skvelý."


Ďalší zápas:

Severné Írsko - Írsko 0:2 (0:1)
Góly: 45.+1 Furnesová (vlastný), 69. Campbellová

Tabuľka:

1. Nórsko 2 2 0 0 10:2 6
2. Írsko 1 1 0 0 2:0 3
3. Holandsko 0 0 0 0 0:0 0
4. SLOVENSKO 1 0 0 1 1:6 0
5. Sev. Írsko 2 0 0 2 1:6 0Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.