Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo oslavuje tretí gól do bránky Celty vo futbalovom zápase španielskej ligy Real Madrid - Celta Vigo v Madride 5. marca 2016. Foto: TASR/AP

Španielska futbalová La Liga mala dnes na programe zápasy 28. kola.

Madrid 5. marca (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vyhrali aj vďaka štyrom gólom Cristiana Ronalda v sobotňajšom dueli 28. kola španielskej La Ligy doma nad Celtou Vigo vysoko 7:1. Z tretieho miesta na lídra FC Barcelona, ktorý má nedeľňajší zápas v Eibare k dobru, strácajú deväť bodov.

Prvých 40 minút sa "biely balet" na domácom Santiago Bernabeu trápil v zakončení, potom ho odklial hlavičkou po rohu v 41. minúte portugalský stopér Pepe. V druhom polčase prišli gólové chvíle CR7. Najprv peknou padajúcou strelou zvýšil na 2:0, potom perfektným priamym kopom na 3:0. Hostia síce znížili, ale C. Ronaldo pokračoval v kanonáde, keď najprv doklepol do prázdnej brány na 4:1 po prihrávke Isca a potom hlavičkou z rohu dal už na 5:1. Neskôr sa ešte gólovo presadili aj striedajúci Jese a Gareth Bale, ktorý sa vrátil do zostavy Realu po doliečení si zranenia pravej nohy. Rekordný európsky šampión sa tak skvele naladil na budúcotýždňovú domácu odvetu osemfinále Ligy majstrov 2015/2016 s AS Rím (v prvom súboji vyhral 2:0).

Tridsaťjedenročný C. Ronaldo sa s 27 gólmi posunul na post lídra španielskej La Ligy o dva góly pred Luisa Suareza z FC Barcelona. Zároveň ako tretí hráč v dejinách prekonal hranicu 250 gólov v súťaži. S 252 presnými zásahmi prekonal zápis Telma Zarru (251) a dostal sa na druhé miesto v historickej tabuľke strelcov. Na jej čele jasne tróni Lionel Messi z FC Barcelona s 305 gólmi.

La Liga - 28. kolo:
Real Madrid - Celta Vigo 7:1 (1:0)
50., 58., 65. a 76. C. Ronaldo, 41. Pepe, 77. Jese, 81. Bale - 62. Aspas, 68.467 divákov.

La Coruňa s Malagou remizovala

V záverečnom sobotňajšom zápase 28. kola španielskej futbalovej La Ligy remizovala doma La Coruňa s Malagou 3:3. Malaga je v tabuľke jedenásta, La Coruňa dvanásta.

Deportivo La Coruňa - FC Malaga 3:3 (1:1)
43. Borges, 69. Cartabia, 80. Perez - 29. Charles, 63. Camacho, 89. Arribas (vlastný), ČK: 90.+3 Camacho (Malaga), 18.446 divákov.