Sampdoria Janov pokorila Atalantu, Ivan na lavičke

Ilustračné foto. Foto: TASR

Duel medzi FC Janov a FC Parma ešte v piatok zrušili.

Rím 1. marca (TASR) - Futbalisti Hellasu Verona zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 25. kola talianskej Serie A na ihrisku Cagliari 2:1. Hostia sa ujali vedenia v 9. minúte zásluhou Lucu Toniho, ktorý zblízka prekonal domáceho brankára. V 56. minúte išli už do dvojgólového vedenia po tom, čo sa hlavou presadil Gómez Taleb. Cagliari v samom závere len skorigovalo prehru a naďalej sa drží na zostupovom 18. mieste.

Tri body si pripísala aj Sampdoria Janov, ktorá pokorila Atalantu 2:1. Na lavičke hostí odsedel celý duel slovenský stredopoliar David Ivan. Tretí triumf v rade si zaknihoval AS Rím, na pôde Sassuola vyhral hladko 3:0.

Duel medzi FC Janov a FC Parma ešte v piatok zrušili a odohrá sa v náhradnom termíne. Vedenie súťaže pristúpilo k tomuto rozhodnutiu, pretože hráči Parmy uviedli, že v opačnom prípade budú zápas bojkotovať. Klub zo severu Apeninského polostrova je pred finančným krachom.