< sekcia Šport

Tottenham sa presťahuje na nový štadión najskôr v októbri

Na archívnej snímke útočník Tottenhamu Harry Kane (vo výskoku) strieľa hlavou gól v zápase 27. kola anglickej Premiere League Arsenal Londýn - Tottenham Hotspur v Londýne 10. februára 2018. Foto: TASR/AP

Bezpečnosť štadióna ešte nie je podľa úradov na takej úrovni, aby ho mohli otvoriť.

Londýn 14. augusta (TASR) - Anglický futbalový klub Tottenham Hotspur sa presťahuje na nový štadión najskôr v závere októbra. Londýnčania dúfali, že na novom White Hart Lane privítajú Liverpool už 15. septembra, ale krst nového stánku sa z bezpečnostných dôvodov musel odložiť.

V pondelňajšom stanovisku vedenie klubu podľa agentúry DPA uviedlo, že nový štadión pokrstí najskôr o dva až tri mesiace. "Najnovšie testy ukázali, že bezpečnosť štadióna ešte nie je na takej úrovni, aby sme ho mohli otvoriť," uvádza sa v stanovisku. Okrem spomínaného duelu s Liverpoolom preložili aj ďalšie plánované testovacie podujatia 27. augusta a 1. septembra.

Navyše zápas Premier League s Cardiffom a rovnako aj londýnsky duel v rámci profesionálnej ligy amerického futbalu (NFL) medzi Oakland Raiders a Seattle Seahawks sa uskutoční 6. októbra vo Wembley. "Chápeme, že to je pre držiteľov permanentiek a všetkých našich fanúšikov sklamanie. Vážime si aj postoj nášho partnera NFL. Už na začiatku projektu sme vedeli, že výstavba bude náročná a preto žiadame všetkých o trpezlivosť," povedal prezident Tottenhamu Daniel Levy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.