Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Cagliari s Obertom zvíťazilo na pôde Atalanty Bergamo

Na snímke stredopoliar Cagliari Gaston Pereiro oslavuje so spoluhráčmi svoj druhý gól v zápase 24. kola talianskej Serie A vo futbale Atalanta Bergamo - Cagliari Calcio (1:2) v nedeľu 6. februára 2022 Foto: TASR/AP

Slovenský obranca Adam Obert hral za hostí do 87. minúty.

Rím 6. februára (TASR) - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom triumfovali v nedeľnom stretnutí 24. kola najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Benátok 2:0. Po štvrtom víťazstve za sebou figurujú v tabuľke na druhom mieste, tretie AC Miláno je na tom bodovo rovnako, ale má horšie skóre. "Partenopei" zaostávajú za vedúcim Interom, ktorý prehral v sobotnom mestskom derby s AC 1:2, už len o bod, líder má však zápas k dobru.

O prvý gól SSC sa postaral v 59. minúte hlavičkou zblízka nigérijský útočník Victor Osimhen, víťazstvo poistil v desiatej minúte nadstaveného času striedajúci Andrea Petagna. To už hrali domáci iba s desiatimi hráčmi, päť minút predtým inkasoval červenú kartu Tyronne Ebuehi. Lobotka odohral za Neapol celý zápas a v 83. minúte dostal žltú kartu.

Juventus Turín zdolal Hellas Verona 2:0, úvodne góly v drese "starej dámy" zaznamenali dve nové zimné posily Dušan Vlahovič a Denis Zakaria. V ďalšom zápase Cagliari zvíťazilo na pôde Atalanty Bergamo 2:1. Slovenský obranca Adam Obert hral za hostí do 87. minúty. Po sérii štyroch prehier sa Sampdoria Janov dočkala plného bodového zisku, keď nedala šancu Sassuolu a vyhrala hladko 4:0.