Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Udinese odohrá po rasistických prejavoch jeden zápas bez fanúšikov

Na archívnej snímke vľavo Mike Maignan. Foto: TASR/AP

Maignan bol terčom urážok počas sobotňajšieho zápasu 21. kola, ktorý hostia vyhrali 3:2. Zápas bol v prvom polčase na päť minút prerušený po opakovaných poznámkach na adresu francúzskeho brankára.

Udine 23. januára (TASR) - Taliansky futbalový klub Udinese Calcio dostal trest za rasistické prejavy voči brankárovi Mikeovi Maignanovi z AC Miláno a najbližší domáci zápas (3. februára proti Monze) odohrá bez divákov. V utorok o tom informovala disciplinárna komisia talianskej Serie A podľa agentúry AFP.

Maignan bol terčom urážok počas sobotňajšieho zápasu 21. kola, ktorý hostia vyhrali 3:2. Zápas bol v prvom polčase na päť minút prerušený po opakovaných poznámkach na adresu francúzskeho brankára. Ten na útoky reagoval podráždene a označil vedenie klubu z Udine za spolupáchateľov rasizmu. Predstavitelia Udinese Calcio sa za incident ospravedlnili a odsúdili všetky prejavy rasizmu a násilia, vinníkom chcú doživotne zakázať vstup na svoj štadión.