Nedela 12. máj 2024Meniny má Pankrác

Zaha si vyslúžil dištanc, ešte sa môže odvolať

Futbalista Crystal Palace Wilfried Zaha (vľavo) Foto: TASR/AP

Dvadsaťšesťročný útočník inkasoval prvú žltú kartu v 87. minúte zápasu za zrážku s hráčom Southamptonu Jamesom Wardom-Prowseom a následne ho vylúčili za nešportové správanie.

Londýn 7. februára (TASR) - Anglický futbalový tím Crystal Palace sa bude musieť v jednom súťažnom stretnutí zaobísť bez Wilfrieda Zahu. Reprezentant Pobrežia Slonoviny dostal od Anglickej futbalovej asociácie (FA) dištanc za sarkastický potlesk na adresu rozhodcu Andreho Marrinera v minulotýždňovom stretnutí "orlov" na pôde Southamptonu (1:1).

Dvadsaťšesťročný útočník inkasoval prvú žltú kartu v 87. minúte zápasu za zrážku s hráčom Southamptonu Jamesom Wardom-Prowseom a následne ho vylúčili za nešportové správanie. Zaha sa proti rozhodnutiu môže odvolať a v prípade úspechu nastúpiť v domácom zápase proti West Hamu United. Okrem dištancu musí tiež zaplatiť pokutu vo výške 10.000 libier.

Zaha v aktuálnej sezóne strelil 4 góly. Crystal Palace sa po 25. kolách nachádza na 14. mieste Premier League.