< späť

Futbalistov do 19 rokov čaká turnaj elitného kola v Rakúsku

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Slováci sa na ňom postupne stretnú s domácimi rovesníkmi, Čechmi a Rumunskom.

Bratislava 15. marca (TASR) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Milan Malatinský zverejnil nomináciu hráčov na turnaj elitného kola (Elite round) kvalifikácie ME v Rakúsku. Slováci sa na ňom postupne stretnú s domácimi rovesníkmi (štvrtok 24. marca o 18.00 h), Čechmi (sobota 26. marca o 11.00 h) a Rumunskom (utorok 29. marca o 18.00 h). Na šampionát, ktorý sa uskutoční v júli v Nemecku, postúpia iba víťazi siedmich skupín elitného kola.

Nominácia tímu SR "19" na kvalifikačný turnaj Elite Round v Rakúsku:
Brankári: Adam Jakubech (FC Spartak Trnava), Dominik Greif (ŠK Slovan Bratislava)
Obrancovia: Denis Horník (FC Spartak Trnava), Dávid Hancko (MŠK Žilina), Tomáš Šalata (AS Trenčín), Martin Šulek (AS Trenčín), Adam Laczkó (ŠK Slovan Bratislava), Samuel Ďurek (FC Nitra)
Stredopoliari: Erik Jirka (FC Spartak Trnava), Lukáš Mihálik (FC Spartak Trnava), László Bénes (MŠK Žilina), Jakub Michlík (MŠK Žilina), Nikolas Špalek (MŠK Žilina), Jozef Vajs (MFK Zemplín Michalovce), Jakub Krč (FK Senica), Adrián Kopičár (ŠK Slovan Bratislava)
Útočníci: Samuel Mráz (FK Senica), Filip Balaj (FC Nitra)

Náhradníci:
Brankári: Martin Leško (MŠK Žilina), Matej Dovičovič (FC Nitra), Henrich Ravas (Derby County FC)
Obrancovia: Matúš Kuník (FC Nitra), Michal Janočko (MFK Zemplín Michalovce), Samuel Fertaľ (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Erik Gaško (FK Dukla Banská Bystrica), Lukáš Mareš (1. FC Slovácko)
Stredopoliari: Andrej Fábry (FC Nitra), Roland Černák (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Denis Jančo (AS Trenčín), Rastislav Václavík (MŠK Žilina), Erik Hric (ŽP Šport Podbrezová)
Útočníci: Pavol Bellás (MFK Zemplín Michalovce), Dávid Kondrlík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Matej Kosorín (FK Senica)

Realizačný tím
tréner: Milan Malatinský
asistent: Tibor Goljan
tréner brankárov: Roman Hodál
lekár: Július Karácsony
masér: Róbert Dioši
technický vedúci: Michal Vengloš
hlavný vedúci: Milan Lešický

Zápasový program SR "19":
24. marca o 18.00 Rakúsko "19" - SLOVENSKO "19" (Rohrbach/L.)
26. marca o 11.00 Česko "19" - SLOVENSKO "19" (Gleisdorf)
29. marca o 18.00 SLOVENSKO "19" - Rumunsko "19" (Rohrbach/L.)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.