Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Futbalisti Iránu postúpili do semifinále Ázijského pohára

Iránski futbalisti sa tešia z výhry 2:1 po štvrťfinálovom zápase Irán - Japonsko na Ázijskom pohári v katarskom meste Al Raján v sobotu 3. februára 2024. Foto: TASR - AP

Rozhodujúci gól strelil v šieste minúte nadstaveného času útočník Alireza Jahanbakhsh z pokutového kopu.

Al Raján 3. februára (TASR) - Futbalisti Kataru postúpili do semifinále Ázijského pohára. Organizátor šampionátu v sobotňajšom osemfinálovom stretnutí v meste Al Chor zdolal Uzbekistan v jedenástkovom rozstrele 3:2. V riadnom hracom čase i predĺžení sa duel skončil nerozhodne 1:1.

Katar sa v boji o postup do finále stretne s Iránom, ktorý zvíťazil nad Japonskom 2:1. Rozhodujúci gól strelil v šiestej minúte nadstaveného času útočník Alireza Jahanbakhsh z pokutového kopu.