< sekcia Šport

Futbalisti SR do 16 rokov prehrali so Srbskom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jediný gól SR strelil v 70. minúte za stavu 0:2 útočník Slovana Bratislava Rudolf Božík.

Stara Pazova 16. apríla (TASR) - Slovenským futbalovým reprezentantom do 16 rokov nevyšiel vstup do turnaja Development Cup v Starej Pazove. Domácim srbským rovesníkom podľahli v utorok 1:3. Jediný gól SR strelil v 70. minúte za stavu 0:2 útočník Slovana Bratislava Rudolf Božík.

Druhý zápas na turnaji odohrá slovenská "šestnástka" vo štvrtok o 12.00 h, keď nastúpi proti Ekvádoru. Informoval o tom oficiálny webový portál SFZ.

Development Cup /zdroj: futbalsfz.sk/:

Srbsko "16" – SLOVENSKO "16" 3:1 (1:0)

Góly: 40. Krstič, 69. Ajdar, 79. Jankovič – 70. Božík. ŽK: Hečko.

Zostava SR "16": Baláž – Kopásek (57. Mičák), Mazovský, Hečko (74. Szalma), Kukuč – Urgela (74. Sečanský), Karhan (67. Jambor), Kudlička (57. Prachar) – Demitra, Božík, Kotlár (67. Belko).


Branislav Fodrek, tréner SR "16": "Celý zápas bol súper futbalovejší a lepší, pravda, ak by sme premenili aspoň jednu, či všetky tri najväčšie šance za stavu 0:0, bol by konečný výsledok iný. Robili sme chyby v defenzíve, neraz ich naprával Baláž, ale napokon aj on kapituloval. Po prestávke výkon domácich rástol, veľmi nás nepúšťali do nebezpečného priestoru, zvýšili svoj náskok a keď sme sa predsa len gólovo presadili aj my, vedeli rovnako odpovedať. Aj preto považujem výsledok za spravodlivý.“


Výsledok druhého zápasu na turnaji:

Španielsko "16" - Ekvádor "16" 4:0